Nexi XPay 8.1.1 - en to sq translation catalogue (299 entries)

note: Description of the plugin
en: Payment plugin for payment cards and alternative methods. Powered by Nexi.
sq: Plugin pagese për kartat e pagesës dhe metodat alternative. Mundësuar nga Nexi.

en: Attention, the order for which you are making payment contains recurring payments, payment data will be stored securely by Nexi.
sq: Vëmendje, porosia për të cilën po kryeni pagesën përmban pagesa të përsëritura, të dhënat e pagesës do të ruhen në mënyrë të sigurt nga Nexi.

en: Payment cards
sq: Kartat e pagesës

en: Pay securely by credit, debit and prepaid card. Powered by Nexi.
sq: Paguaj në mënyrë të sigurt me kartë krediti, debiti dhe parapagimi. Mundësuar nga Nexi.

en: Nexi XPay logo
sq: Logoja e Nexi XPay

en: Installments
sq: Këste

en: One time solution
sq: Zgjidhje një herëshe

en: Incorrect or missing data
sq: Të dhëna të pasakta ose që mungojnë

en: XPay Build session expired
sq: Seanca e ndërtimit të XPay skadoi

en: Choose the number of installments
sq: Zgjidhni numrin e kësteve

en: Amount: %s installments of %s€
sq: Shuma: %s këste prej %s€

en: The transaction has been declined, please retry.
sq: Transaksioni është refuzuar, ju lutemi provoni përsëri.

en: Nexi payment details
sq: Detajet e pagesës në Nexi

en: XPay payment details
sq: Detajet e pagesës XPay

en: Euros
sq: Euro

en: Czech Kurun
sq: Kurun Çek

en: Zloty
sq: Zloti

en: Dollars
sq: Dollarë

en: Missing codTrans
sq: Mungon codTrans

en: Invalid credentials. Check and try again.
sq: Kredencialet janë të pavlefshme. Kontrolloni dhe provoni përsëri.

en: Invalid API Key. Check and try again.
sq: Çelës API i pavlefshëm. Kontrolloni dhe provoni përsëri.

en: For a correct behavior of the module, check in the configuration section of the Nexi back-office that the transaction cancellation in the event of a failed notification is set.
sq: Për një sjellje të saktë të modulit, kontrolloni në seksionin e konfigurimit të Nexi back-office nëse është vendosur anulimi i transaksionit në rast të një njoftimi të dështuar.

en: A POST notification by the Nexi servers is sent to the following address, containing information on the outcome of the payment.
sq: Një njoftim POST nga serverat Nexi dërgohet në adresën e mëposhtme, që përmban informacion mbi rezultatin e pagesës.

en: The notification is essential for the functioning of the plugin, it is therefore necessary that it is not blocked or filtered by the site infrastructure.
sq: Njoftimi është thelbësor për funksionimin e plugin-it, prandaj është e nevojshme që ai të mos bllokohet ose filtrohet nga infrastruktura e faqes.

en: The 3D Secure 2 protocol adopted by the main international circuits (Visa, MasterCard, American Express), introduces new authentication methods, able to improve and speed up the cardholder's purchase experience.
sq: Protokolli 3D Secure 2 i miratuar nga qarqet kryesore ndërkombëtare (Visa, MasterCard, American Express), prezanton metoda të reja autentifikimi, të afta të përmirësojnë dhe përshpejtojnë përvojën e blerjes së mbajtësit të kartës.

en: By activating this option it is established that the terms and conditions that you submit to your customers, with particular reference to the privacy policy, are foreseen to include the acquisition and processing of additional data provided by the
sq: Duke aktivizuar këtë opsion, përcaktohet se termat dhe kushtet që ju u paraqisni klientëve tuaj, me referencë të veçantë politikën e privatësisë, parashikohen të përfshijnë marrjen dhe përpunimin e të dhënave shtesë të ofruara nga

en: 3D Secure 2 Service
sq: Shërbimi 3D Secure 2

en: (for example, shipping and / or invoicing address, payment details). Nexi and the International Circuits use the additional data collected separately for the purpose of fraud prevention.
sq: (për shembull, adresa e dërgesës dhe/ose faturimit, detajet e pagesës). Nexi dhe Qarqet Ndërkombëtare përdorin të dhënat shtesë të mbledhura veçmas për qëllime të parandalimit të mashtrimit.

en: Enable/Disable
sq: Aktivizo/Çaktivizo

en: Enable Nexi XPay payment plugin.
sq: Aktivizo shtesën e pagesave Nexi XPay.

en: Choose the type of credentials you have available for XPay
sq: Zgjidhni llojin e kredencialeve që keni në dispozicion për XPay

en: Alias and MAC Key
sq: Pseudonimi dhe çelësi MAC

en: Select "Alias and MAC Key" option if you received the credentials of the production environment in the Welcome Mail received from Nexi during the activation of the service
sq: Zgjidhni opsionin "Alias dhe MAC Key" nëse keni marrë kredencialet e mjedisit të prodhimit në emailin e mirëseardhjes të marrë nga Nexi gjatë aktivizimit të shërbimit.

en: Select "APIKey" option if you use the API Key as the credential of the production environment generated from the Back Office XPay. Follow the directions in the developer portal for the correct generation process.
sq: Zgjidhni opsionin "APIKey" nëse përdorni Çelësin API si kredencialin e mjedisit të prodhimit të gjeneruar nga Back Office XPay. Ndiqni udhëzimet në portalin e zhvilluesit për procesin e saktë të gjenerimit.

en: Type of integration
sq: Lloji i integrimit

en: Hosted Payment Page with redirect
sq: Faqe Pagesash e Pritur me Ridrejtim

en: Build with embedded checkout
sq: Ndërto me arkëtim të integruar

en: Select "Hosted Payment Page with redirect" if you want to use "Hosted Payment Page" integration type where the customer is redirected to XPay external checkout page.
sq: Zgjidhni "Faqja e Pagesës së Hostuar me ridrejtim" nëse doni të përdorni llojin e integrimit "Faqja e Pagesës së Hostuar" ku klienti ridrejtohet në faqen e arkëtimit të jashtme të XPay.

en: Select "Build with embedded checkout" if you want to use "XPay Build" integration type where the payment form is on checkout.
sq: Zgjidhni "Ndërto me arkë të integruar" nëse doni të përdorni llojin e integrimit "XPay Build" ku formulari i pagesës është në arkë.

en: Alias
sq: Pseudonim

en: Given to Merchant by Nexi.
sq: I është dhënë Tregtarit nga Nexi.

en: Key MAC
sq: MAC kyç

en: API Key
sq: Çelësi API

en: Generated from the Back Office XPay. Follow the directions in the developer portal for the correct generation process.
sq: Gjeneruar nga Back Office XPay. Ndiqni udhëzimet në portalin e zhvilluesit për procesin e saktë të gjenerimit.

en: Enable/Disable TEST Mode
sq: Aktivizo/çaktivizo Modalitetin TEST

en: Enable Nexi XPay plugin in testing mode.
sq: Aktivizo plugin-in Nexi XPay në modalitetin e testimit.

en: Please register at
sq: Ju lutemi regjistrohuni në

en: to get the test credentials.
sq: për të marrë kredencialet e testimit.

en: Please refer to Dev Portal to get access to the Sandbox
sq: Ju lutemi referojuni Portalit të Zhvillimit për të pasur akses në Sandbox.

en: Capture method
sq: Metoda e kapjes

en: Immediate
sq: I menjëhershëm

en: Deferred
sq: Shtyrë

en: This field identifies the collection method the merchant wishes to apply to the individual transaction. If set to:<br />-C (immediate), the transaction, if authorized, is also collected without further intervention by the operator and regardless of the default profile set on the terminal.<br />-D (deferred), meaning the field is left blank, the transaction, if authorized, is handled according to the terminal profile.
sq: Kjo fushë identifikon metodën e mbledhjes që tregtari dëshiron të aplikojë për transaksionin individual. Nëse vendoset në:<br /> -C (i menjëhershëm), transaksioni, nëse autorizohet, mblidhet gjithashtu pa ndërhyrje të mëtejshme nga operatori dhe pavarësisht profilit të parazgjedhur të vendosur në terminal.<br /> -D (e shtyrë), që do të thotë se fusha lihet bosh, transaksioni, nëse autorizohet, trajtohet sipas profilit të terminalit.

en: Enable 3D Secure 2 service
sq: Aktivizo shërbimin 3D Secure 2

en: Enable the sending of the fields for the 3D Secure 2 service
sq: Aktivizoni dërgimin e fushave për shërbimin 3D Secure 2

en: Enable/Disable OneClick
sq: Aktivizo/çaktivizo OneClick

en: Enable Nexi XPay for OneClick payment
sq: Aktivizo Nexi XPay për pagesën me një klikim

en: Enable Nexi XPay for OneClick payment. Make sure that this option is also enabled on your terminal configuration.
sq: Aktivizoni Nexi XPay për pagesat me OneClick. Sigurohuni që ky opsion të jetë i aktivizuar edhe në konfigurimin e terminalit tuaj.

en: Enable/Disable Multicurrency
sq: Aktivizo/çaktivizo shumëmonedha

en: Enable Nexi XPay for Multicurrency payments
sq: Aktivizo Nexi XPay për pagesat me shumë valuta

en: Enable this option to make the payment methods available for different currencies. If your shop only supports a currency other than the euro, please enable the feature. To have the complete list of the supported currencies, please visit the developer Portal. Make sure that this option is also enabled on your terminal configuration.
sq: Aktivizoni këtë opsion për të bërë të disponueshme metodat e pagesës për monedha të ndryshme. Nëse dyqani juaj mbështet vetëm një monedhë tjetër përveç euros, ju lutemi aktivizoni këtë funksion. Për të pasur listën e plotë të monedhave të mbështetura, ju lutemi vizitoni Portalin e Zhvilluesit. Sigurohuni që ky opsion të jetë i aktivizuar edhe në konfigurimin e terminalit tuaj.

en: Enable/Disable Installment Payments
sq: Aktivizo/Çaktivizo Pagesat me Këste

en: Enable this option to use installment payments via XPay. This functionality is only available to merchants with Greek VAT Number. Before enabling this functionality, make sure it is available on your terminal with your payment provider.
sq: Aktivizoni këtë opsion për të përdorur pagesat me këste nëpërmjet XPay. Ky funksionalitet është i disponueshëm vetëm për tregtarët me Numër Grek të TVSH-së. Përpara se ta aktivizoni këtë funksionalitet, sigurohuni që të jetë i disponueshëm në terminalin tuaj me ofruesin e pagesave.

en: Maximum number of installments regardless of the total order amount
sq: Numri maksimal i kësteve pavarësisht nga shuma totale e porosisë

en: 1 to 99 installments, 1 for one shot payment. Before set up a configuration, make sure to check with your payment provider what is the maximum number accepted for your terminal.
sq: 1 deri në 99 këste, 1 për pagesë të vetme. Përpara se të konfiguroni një konfigurim, sigurohuni që të kontrolloni me ofruesin tuaj të pagesave se cili është numri maksimal i pranuar për terminalin tuaj.

en: Maximum number of installments depending on the total order amount
sq: Numri maksimal i kësteve në varësi të shumës totale të porosisë

en: Add amount and installments for each row. The installments limit is 99
sq: Shtoni shumën dhe këstet për secilin rresht. Limiti i kësteve është 99.

en: Google Pay configuration
sq: Konfigurimi i Google Pay

en: Google Pay instructions
sq: Udhëzime për Google Pay

en: Redirect or button
sq: Ridrejto ose buton

en: Redirect
sq: Ridrejto

en: Button
sq: Buton

en: Google merchant name
sq: Emri i tregtarit në Google

en: Google merchant Id
sq: ID-ja e tregtarit të Google

en: Google gateway merchant Id
sq: ID-ja e tregtarit të portës së Google-it

en: Button type
sq: Lloji i butonit

en: Buy
sq: Bli

en: Book
sq: Libër

en: Checkout
sq: Arka

en: Donate
sq: Dhuro

en: Order
sq: Porosit

en: Pay
sq: Paguaj

en: Plain
sq: I thjeshtë

en: Subscribe
sq: Abonohu

en: Button color
sq: Ngjyra e butonit

en: Default
sq: Parazgjedhur

en: Black
sq: E zezë

en: White
sq: E bardhë

en: Apple Pay configuration
sq: Konfigurimi i Apple Pay

en: Apple Pay instructions
sq: Udhëzime për Apple Pay

en: Merchant label
sq: Etiketa e tregtarit

en: Merchant identifier
sq: Identifikuesi i tregtarit

en: Merchant identifier certificate
sq: Certifikata e identifikuesit të tregtarit

en: Merchant identifier certificate key
sq: Çelësi i certifikatës së identifikuesit të tregtarit

en: CA root certificate
sq: Certifikatë rrënjë CA

en: Continue
sq: Vazhdo

en: Add Money
sq: Shto Para

en: Check Out
sq: Kontrolloni

en: Contribute
sq: Kontribuo

en: Reload
sq: Ringarko

en: Rent
sq: Qira

en: Set Up
sq: Konfiguro

en: Support
sq: Mbështetje

en: Tip
sq: Bakshish

en: Top Up
sq: Mbushje

en: Button style
sq: Stili i butonit

en: White with outline
sq: E bardhë me kontur

en: Style configuration
sq: Konfigurimi i stilit

en: By using this configurator you can change the look and feel of your module
sq: Duke përdorur këtë konfigurues, mund të ndryshoni pamjen dhe ndjesinë e modulit tuaj.

en: Preview
sq: Pamje paraprake

en: Font family
sq: Familja e shkronjave

en: The font family in the CC Form
sq: Familja e shkronjave në formularin CC

en: Font size
sq: Madhësia e shkronjave

en: The size of the font in the CC Form in pixel
sq: Madhësia e fontit në formularin CC në piksel

en: Font style
sq: Stili i shkronjave

en: Font style in the CC Form
sq: Stili i shkronjave në formularin CC

en: Font variant
sq: Varianti i fontit

en: Font variant in the CC Form
sq: Varianti i shkronjave në formularin CC

en: Letter spacing
sq: Hapësira e shkronjave

en: The space between letters in pixel
sq: Hapësira midis shkronjave në piksel

en: Border Color
sq: Ngjyra e kufirit

en: When form is empty or correct
sq: Kur formulari është bosh ose i saktë

en: Error Border Color
sq: Ngjyra e kufirit të gabimit

en: When form has error
sq: Kur formulari ka një gabim

en: Placeholder Color
sq: Ngjyra e vendmbajtësit

en: Text color of placeholder
sq: Ngjyra e tekstit të vendmbajtësit

en: Text Color
sq: Ngjyra e tekstit

en: Text color in input field
sq: Ngjyra e tekstit në fushën e futjes

en: Subscription configuration
sq: Konfigurimi i abonimit

en: Enable/Disable Recurring
sq: Aktivizo/çaktivizo përsëritjen

en: Enable Nexi XPay for subscription's payment
sq: Aktivizoni Nexi XPay për pagesën e abonimit

en: Recurring Alias
sq: Pseudonim i përsëritur

en: Recurring key MAC
sq: MAC çelës përsëritës

en: Group
sq: Grup

en: Instructions for setting up Google Pay in a production environment
sq: Udhëzime për konfigurimin e Google Pay në një mjedis prodhimi

en: To enable Google Pay, follow these steps:
sq: Për të aktivizuar Google Pay, ndiqni këto hapa:

en: Enable APM: Verify that the alternative payment method (APM) is enabled on the terminal by accessing the portal <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> in the XPay Back office -> Alternative Payments -> Google Pay section
sq: Aktivizo APM: Verifikoni që metoda alternative e pagesës (APM) është aktivizuar në terminal duke hyrë në portalin <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> në seksionin XPay Back office -&gt; Pagesat Alternative -&gt; Google Pay.

en: Register your domain: Go to the Google Pay Business Console (<a href='https://pay.google.com/business/console/home'>https://pay.google.com/business/console/home</a>) and register your domain (Google Pay API -> Integrate with your website). Google must approve it before you can proceed. <i>(Note: If you don't have a Google Merchant account, you'll be able to create one during this process.)</i>
sq: Regjistro domenin tënd: Shko te Google Pay Business Console ( <a href='https://pay.google.com/business/console/home'>https://pay.google.com/business/console/home</a> ) dhe regjistro domenin tënd (Google Pay API -&gt; Integroje me faqen tënde të internetit). Google duhet ta miratojë atë përpara se të vazhdosh. <i>(Shënim: Nëse nuk ke një llogari Google Merchant, do të jesh në gjendje të krijosh një gjatë këtij procesi.)</i>

en: Retrieve merchant data: Once your domain is approved, retrieve the following data from the Google Pay console:
sq: Merrni të dhënat e tregtarit: Pasi të miratohet domeni juaj, merrni të dhënat e mëposhtme nga konsola e Google Pay:

en: Set up your Gateway Merchant ID: Your Google Gateway Merchant ID is the numeric part of your alias.
sq: Konfiguroni ID-në tuaj të tregtarit të Gateway: ID-ja juaj e tregtarit të Google Gateway është pjesa numerike e pseudonimit tuaj.

en: Instructions for setting up Google Pay in a test environment
sq: Udhëzime për konfigurimin e Google Pay në një mjedis testimi

en: Enable APM: Verify that the alternative payment method (APM) is enabled on the terminal by accessing <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> -> Simple/OneClick Payment -> Back office access data -> Alternative payments -> Google Pay
sq: Aktivizo APM-në: Verifikoni që metoda alternative e pagesës (APM) është aktivizuar në terminal duke hyrë në <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> -&gt; Pagesë e Thjeshtë/Me Një Klikim -&gt; Të dhënat e aksesit në zyrën e prapme -&gt; Pagesa alternative -&gt; Google Pay

en: Retrieve merchant data: For the test environment, dummy data can be used to populate the Google Merchant Name (e.g. Test Merchant) and Google Merchant ID (e.g. 1234567890123456) parameters.
sq: Marrja e të dhënave të tregtarit: Për mjedisin e testimit, të dhënat artificiale mund të përdoren për të populluar parametrat Emri i Tregtarit të Google (p.sh. Tregtari Testues) dhe ID e Tregtarit të Google (p.sh. 1234567890123456).

en: Enable APM: Verify that the alternative payment method (APM) is enabled on the terminal by accessing the portal <a href='https://business.nexi.it/'>https://business.nexi.it/</a> -> Services -> Ecommerce solutions -> XPay Web - Login -> Configurations -> Alternative payments -> Google Pay
sq: Aktivizo APM: Verifikoni që metoda alternative e pagesës (APM) është aktivizuar në terminal duke hyrë në portalin <a href='https://business.nexi.it/'>https://business.nexi.it/</a> -&gt; Shërbime -&gt; Zgjidhje të tregtisë elektronike -&gt; XPay Web - Hyrje -&gt; Konfigurime -&gt; Pagesa alternative -&gt; Google Pay

en: Set the Gateway Merchant ID: Set this parameter to a randomly generated UUID v4 string
sq: Cakto ID-në e Tregtarit të Portës: Cakto këtë parametër në një varg UUID v4 të gjeneruar rastësisht.

en: Enable APM: The payment method is already enabled on public test terminals (<a href='https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key'>https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key</a>)
sq: Aktivizo APM: Metoda e pagesës është aktivizuar tashmë në terminalet publike të testimit ( <a href='https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key'>https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key</a> )

en: Instructions for setting up Apple Pay in a production environment
sq: Udhëzime për konfigurimin e Apple Pay në një mjedis prodhimi

en: To properly set up Apple Pay, follow these steps:
sq: Për të konfiguruar siç duhet Apple Pay, ndiqni këto hapa:

en: Registering as an Apple Merchant
sq: Regjistrimi si Tregtar i Apple

en: Go to <a href='https://developer.apple.com/account/resources/identifiers/list/merchant'>Apple Developer - Merchant IDs</a> to register as a merchant in your Apple Developer account.
sq: Shkoni te <a href='https://developer.apple.com/account/resources/identifiers/list/merchant'>Apple Developer - ID-të e tregtarëve</a> për t&#39;u regjistruar si tregtar në llogarinë tuaj Apple Developer.

en: <i>(Note: If you don't have an Apple Developer account, you'll be able to create one during this process.)</i>
sq: <i>(Shënim: Nëse nuk keni një llogari Apple Developer, do të jeni në gjendje të krijoni një të tillë gjatë këtij procesi.)</i>

en: Generating certificates
sq: Gjenerimi i certifikatave

en: After registration, generate the required certificates. These will need to be uploaded both to the plugin configuration and to the back office, as indicated in the following steps.
sq: Pas regjistrimit, gjeneroni certifikatat e kërkuara. Këto do të duhet të ngarkohen si në konfigurimin e plugin-it ashtu edhe në zyrën e pasme, siç tregohet në hapat e mëposhtëm.

en: Enabling the payment method in the Nexi back office
sq: Aktivizimi i metodës së pagesës në zyrën e Nexi-t

en: Log in to the <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> portal and go to XPay Back office -> Alternative payments -> Apple Pay, then in the Apple Pay S2S Management section upload one of the generated certificates.
sq: Kyçuni në portalin <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> dhe shkoni te XPay Back office -&gt; Pagesat alternative -&gt; Apple Pay, pastaj në seksionin Apple Pay S2S Management ngarkoni një nga certifikatat e gjeneruara.

en: Uploading certificates to the plugin
sq: Duke ngarkuar certifikatat në plugin

en: Once Apple Pay is enabled on the terminal, upload the other certificates in the plugin configuration section, following the instructions in the official documentation: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay</a>
sq: Pasi të aktivizohet Apple Pay në terminal, ngarkoni certifikatat e tjera në seksionin e konfigurimit të plugin-it, duke ndjekur udhëzimet në dokumentacionin zyrtar: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay</a>

en: Retrieving parameters
sq: Duke marrë parametrat

en: The Merchant ID and Merchant Name parameters are available in the merchant management section within your Apple Developer account.
sq: Parametrat e ID-së së Tregtarit dhe Emrit të Tregtarit janë të disponueshëm në seksionin e menaxhimit të tregtarit brenda llogarisë suaj të Zhvilluesit Apple.

en: Domain Registration
sq: Regjistrimi i domenit

en: Finally, register your domain following the official Apple instructions: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web</a>
sq: Së fundmi, regjistroni domenin tuaj duke ndjekur udhëzimet zyrtare të Apple: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web</a>

en: Instructions for setting up Apple Pay in a test environment
sq: Udhëzime për konfigurimin e Apple Pay në një mjedis testimi

en: Access the test area at the link <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> and go to Simple Payment/OneClick->Back office access data->Alternative payments->Apple Pay, then in the Apple Pay S2S Management section upload one of the generated certificates.
sq: Hyni në zonën e testimit në linkun <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> dhe shkoni te Pagesa e Thjeshtë/OneClick-&gt;Të dhënat e aksesit në zyrën e prapavijës-&gt;Pagesat alternative-&gt;Apple Pay, pastaj në seksionin Menaxhimi i Apple Pay S2S ngarkoni një nga certifikatat e gjeneruara.

en: Up to an amount of
sq: Deri në një sasi prej

en: Maximum installments
sq: Këstet maksimale

en: Add rule
sq: Shto rregull

en: Delete
sq: Fshij

en: Can't connect!
sq: Nuk mund të lidhet!

en: CURL exec error: %s
sq: Gabim ekzekutimi i CURL: %s

en: Simply pay by bank transfer directly from your home banking with PagoinConto
sq: Paguaj thjesht me transfer bankar direkt nga sistemi yt i shërbimeve bankare në shtëpi me PagoinConto

en: Simply pay by bank transfer directly from your home banking with PayByBank
sq: Paguaj thjesht me transfer bankar direkt nga banka juaj në shtëpi me PayByBank

en: Easily pay with your Google Pay wallet
sq: Paguaj lehtësisht me portofolin tënd Google Pay

en: Easily pay with your Apple Pay wallet
sq: Paguaj lehtësisht me portofolin tënd Apple Pay

en: Pay via BANCOMAT Pay just by entering your phone number
sq: Paguaj nëpërmjet BANCOMAT Paguaj vetëm duke futur numrin tënd të telefonit

en: Pay securely by bank transfer with MyBank
sq: Paguaj në mënyrë të sigurt me transfer bankar me MyBank

en: Pay quickly and easily with your AliPay wallet
sq: Paguaj shpejt dhe lehtë me portofolin tënd AliPay

en: Pay quickly and easily with your WeChat Pay wallet
sq: Paguaj shpejt dhe lehtë me portofolin tënd WeChat Pay

en: Pay directly from your bank account with Giropay
sq: Paguaj direkt nga llogaria jote bankare me Giropay

en: Pay directly from your bank account with iDEAL
sq: Paguaj direkt nga llogaria jote bankare me iDEAL

en: Pay easily with Bancontact
sq: Paguaj lehtë me Bancontact

en: Real time payment directly from your bank account with EPS
sq: Pagesë në kohë reale direkt nga llogaria juaj bankare me EPS

en: Secure payment directly from your bank account with Przelewy24
sq: Pagesë e sigurt direkt nga llogaria juaj bankare me Przelewy24

en: Pay quickly and easily with your Skrill wallet
sq: Paguaj shpejt dhe lehtë me portofolin tënd Skrill

en: Pay in one tap with your Skrill wallet
sq: Paguaj me një prekje të vetme me portofolin tënd Skrill

en: Secure payment directly from your bank account with PayU
sq: Pagesë e sigurt direkt nga llogaria juaj bankare me PayU

en: Secure payment directly from your home banking with Blik
sq: Pagesë e sigurt direkt nga banka juaj në shtëpi me Blik

en: Secure payment directly from your home banking with Multibanco
sq: Pagesë e sigurt direkt nga banka juaj në shtëpi me Multibanco

en: Pay easily with your Satispay account
sq: Paguaj lehtë me llogarinë tënde Satispay

en: Pay easily with your Amazon account
sq: Paguaj lehtë me llogarinë tënde në Amazon

en: Pay securely with your PayPal account
sq: Paguaj në mënyrë të sigurt me llogarinë tënde PayPal

en: Pay in 3 or 4 installments by credit, debit or Postepay card with Oney
sq: Paguaj me 3 ose 4 këste me kartë krediti, debiti ose Postepay me Oney

en: Pay in 3 installments with Klarna interest-free
sq: Paguaj me 3 këste me Klarna pa interes

en: Buy now and pay a little by little with PagoDIL
sq: Bli tani dhe paguaj pak nga pak me PagoDIL

en: Pay in installments with HeyLight
sq: Paguaj me këste me HeyLight

en: Pay in 3 installments with PayPal
sq: Paguaj me 3 këste me PayPal

en: Pay securely with POLi
sq: Paguaj në mënyrë të sigurt me POLi

en: Pay securely with IRIS
sq: Paguaj në mënyrë të sigurt me IRIS

en: Error while checking credentials.
sq: Gabim gjatë kontrollit të kredencialeve.

en: Unable to initialize the payment.
sq: Nuk mund të inicializohet pagesa.

en: Unable to retrive customer related info.
sq: Nuk mund të rikuperohen informacionet që lidhen me klientin.

en: Customer not found.
sq: Klienti nuk u gjet.

en: NPG orderId not found for order:
sq: ID-ja e porosisë NPG nuk u gjet për porosinë:

en: Unable to retrive order related info.
sq: Nuk mund të rikuperohen informacionet që lidhen me porosinë.

en: Order not found.
sq: Porosia nuk u gjet.

en: Unable to complete refund operation.
sq: Operacioni i rimbursimit nuk mund të përfundohet.

en: Unable to complete capture operation.
sq: Operacioni i kapjes nuk mund të përfundohet.

en: Unable to perform the recurring payment.
sq: Pamundësia për të kryer pagesën e përsëritur.

en: Unable to finalize the payment.
sq: Pagesa nuk mund të finalizohet.

en: APMs do not have a custom configuration.
sq: APM-të nuk kanë një konfigurim të personalizuar.

en: Please use
sq: Ju lutem përdorni

en:  configurations
sq: konfigurime

en: New payment methods can only be added during checkout
sq: Metodat e reja të pagesës mund të shtohen vetëm gjatë përfundimit të blerjes

en: Error during payment proccess
sq: Gabim gjatë procesit të pagesës

en: New payment methods can only be added during checkout.
sq: Metodat e reja të pagesës mund të shtohen vetëm gjatë përfundimit të blerjes.

en: Remember the payment option.
sq: Mbani mend opsionin e pagesës.

en: Invalid refund amount.
sq: Shumë e pavlefshme rimbursimi.

en: Payment error, please try again
sq: Gabim pagese, ju lutemi provoni përsëri.

en: Payment error
sq: Gabim pagese

en: Payment has been cancelled.
sq: Pagesa është anuluar.

en: Invalid amount.
sq: Shuma e pavlefshme.

en: Response KO
sq: Përgjigje KO

en: Mac verification failed
sq: Verifikimi i Mac dështoi

en: Error in the calculation of the return MAC parameter
sq: Gabim në llogaritjen e parametrit MAC të kthimit

en: JSON error
sq: Gabim JSON

en: Nexi XPay payment successful
sq: Pagesa me Nexi XPay u krye me sukses.

en: Payment denied, please retry the transaction using the same card.
sq: Pagesa u refuzua, ju lutemi provoni përsëri transaksionin duke përdorur të njëjtën kartë.

en: Thank you for shopping with us. However, the transaction has been declined.
sq: Faleminderit që bëtë pazar tek ne. Megjithatë, transaksioni është refuzuar.

en: Nexi XPay payment and card tokenization successful
sq: Pagesa dhe tokenizimi i kartës me Nexi XPay u krye me sukses.

en: Nexi XPay payment with tokenized card successful
sq: Pagesa Nexi XPay me kartë tokenizuar u krye me sukses

en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
sq: %1$s që mbaron me %2$s (skadon %3$s/%4$s)

en: It was not possible to process the payment, check that the shipping address set is correct.
sq: Nuk ishte e mundur të përpunohej pagesa, kontrolloni që adresa e dërgesës e caktuar është e saktë.

en: Payment canceled:
sq: Pagesa u anulua:

en: Unable to capture order %s. Order does not have XPay capture reference.
sq: Nuk mund të kapet porosia %s. Porosia nuk ka referencë kapjeje të XPay.

en: Shipping
sq: Transporti

en: PagoDIL by Cofidis
sq: PagoDIL nga Cofidis

en: Enable PagoDIL
sq: Aktivizo PagoDIL

en: Activate the PagoDIL payment method within the store.
sq: Aktivizoni metodën e pagesës PagoDIL brenda dyqanit.

en: Minimum cart value
sq: Vlera minimale e shportës

en: Minimum cart value (in Euro) for which it will be possible to proceed through installment payments with PagoDIL. This value corresponds to the amount set in the XPay back office.
sq: Vlera minimale e shportës (në Euro) për të cilën do të jetë e mundur të vazhdohet me pagesa me këste me PagoDIL. Kjo vlerë korrespondon me shumën e vendosur në zyrën e XPay.

en: Maximum cart value
sq: Vlera maksimale e shportës

en: Maximum cart value (in Euro) for which it will be possible to proceed through installment payments with PagoDIL. This value corresponds to the amount set in the XPay back office.
sq: Vlera maksimale e shportës (në Euro) për të cilën do të jetë e mundur të vazhdohet me pagesa me këste me PagoDIL. Kjo vlerë korrespondon me shumën e vendosur në zyrën e XPay.

en: Number of installments
sq: Numri i kësteve

en: Number of installments made available for payment via PagoDIL. The rates displayed correspond to the values set in the XPay back office.
sq: Numri i kësteve të vëna në dispozicion për pagesë nëpërmjet PagoDIL. Tarifat e shfaqura korrespondojnë me vlerat e vendosura në zyrën e XPay.

en: Installment products
sq: Produkte me këste

en: For selected categories
sq: Për kategoritë e zgjedhura

en: All categories
sq: Të gjitha kategoritë

en: Setting up installment products:<br>- For selected categories: select the categories of products of the store that you want to set as payable in installments from the drop-down list below.<br>- All categories: all the products in the store will be configured as payable in installments.
sq: Konfigurimi i produkteve me këste:<br>- Për kategoritë e zgjedhura: zgjidhni kategoritë e produkteve të dyqanit që dëshironi të vendosni si të pagueshme me këste nga lista zbritëse më poshtë.<br>- Të gjitha kategoritë: të gjitha produktet në dyqan do të konfigurohen si të pagueshme me këste.

en: Categories
sq: Kategoritë

en: Select the categories on which you want to enable payment via PagoDIL.
sq: Zgjidhni kategoritë për të cilat dëshironi të aktivizoni pagesën nëpërmjet PagoDIL.

en: Tax code
sq: Kodi tatimor

en: Select the field of your shop that corresponds to the tax code, it will be used by the plugin during the payment phase with PagoDIl: in this way the customer will not have to enter this data manually on the PagoDIL payment page.
sq: Zgjidhni fushën e dyqanit tuaj që korrespondon me kodin tatimor, ai do të përdoret nga plugin gjatë fazës së pagesës me PagoDIl: në këtë mënyrë klienti nuk do të duhet t'i fusë këto të dhëna manualisht në faqen e pagesës së PagoDIL.

en: Number of products in the cart (Optional)
sq: Numri i produkteve në shportë (Opsionale)

en: Maximum number of products in the cart for which it will be possible to proceed through installment payments with PagoDIL.
sq: Numri maksimal i produkteve në shportë për të cilat do të jetë e mundur të vazhdohet me pagesa me këste me PagoDIL.

en: Cofidis product code (Optional)
sq: Kodi i produktit Cofidis (Opsional)

en: If you have more than one Cofidis product code, enter the code that will be used by the plugin for payment via PagoDIL.
sq: Nëse keni më shumë se një kod produkti Cofidis, futni kodin që do të përdoret nga plugin-i për pagesën nëpërmjet PagoDIL.

en: Show widget
sq: Shfaq miniaplikacionin

en: Enable the PagoDIL widget on products that can be paid in installments. The widget shows information relating to the installment payments made available on the product.
sq: Aktivizoni vegël PagoDIL në produktet që mund të paguhen me këste. Vegël tregon informacion në lidhje me pagesat me këste të disponueshme për produktin.

en: Number of installments displayed within the widget. It is possible to select only one value (e.g. or 5 interest-free installments).
sq: Numri i kësteve të shfaqura brenda vegël. Është e mundur të zgjidhni vetëm një vlerë (p.sh. ose 5 këste pa interes).

en: Logo type
sq: Lloji i logos

en: Select the PagoDIL logo displayed in the widget.
sq: Zgjidhni logon PagoDIL të shfaqur në widget.

en: "Find out more" link
sq: Lidhja "Mëso më shumë"

en: The PagoDIL widget has an information icon pointing to a predefined web address. It is possible to change the information section by entering a new address in the form.
sq: Vegël PagoDIL ka një ikonë informacioni që tregon një adresë të paracaktuar në internet. Është e mundur të ndryshoni seksionin e informacionit duke futur një adresë të re në formular.

en: select Tax Code Field
sq: zgjidhni fushën e kodit tatimor

en: PagoDIL institutional logo
sq: Logoja institucionale e PagoDIL

en: Do you want to pay convenient installments without interest with PagoDIL by Cofidis? Reach the minimum amount of %s€ in the cart
sq: Dëshironi të paguani këste të përshtatshme pa interes me PagoDIL nga Cofidis? Arritni shumën minimale prej %s€ në shportë

en: Nexi: pending payment
sq: Nexi: pagesa në pritje

en: Nexi: pending payment (%s) | Nexi: pending payment (%s)
sq[0]: Nexi: pagesa në pritje (%s)
sq[1]: Nexi: pagesa në pritje (%s)

en: Card Number
sq: Numri i Kartës

en: MM/YY
sq: MM/VV

en: Cardholder
sq: Mbajtësi i kartës

en: Name:
sq: Emri:

en: Mail:
sq: Posta:

en: Card detail
sq: Detajet e kartës

en: Card:
sq: Kartë:

en: Card pan:
sq: Pan i kartës:

en: Transaction detail
sq: Detajet e transaksionit

en: Date:
sq: Data:

en: Installments:
sq: Këste:

en: Amount:
sq: Shuma:

en: Order ID:
sq: ID e porosisë:

en: Accounting operations
sq: Operacionet kontabël

en: New accounting operation
sq: Operacion i ri kontabël

en: Type of operation
sq: Lloji i operacionit

en: Result
sq: Rezultati

en: Amount
sq: Shuma

en: Date
sq: Data

en: Do you confirm to capture
sq: A e konfirmoni kapjen

en: Capture successful
sq: Kapja u krye me sukses

en: Capture
sq: Kap

en: With PagoDIL by Cofidis, the merchant allows you to defer the payment in convenient installments without costs or interest.
sq: Me PagoDIL nga Cofidis, tregtari ju lejon të shtyni pagesën në këste të përshtatshme pa kosto ose interesa.

en: Nationality:
sq: Kombësia:

en: Expiry date:
sq: Data e skadimit:

en: Transaction code:
sq: Kodi i transaksionit:

en: Contract number:
sq: Numri i kontratës:

en: Status:
sq: Statusi:

en: Capture of transaction %s successful
sq: Kapja e transaksionit %s është e suksesshme

en: Warning, the PHP extension bcmath is not enabled. The amounts calculated by the plugin may be incorrect; please enable it to ensure correct calculations.
sq: Kujdes, zgjerimi PHP bcmath nuk është i aktivizuar. Shumat e llogaritura nga shtojca mund të jenë të pasakta; ju lutemi aktivizojeni atë për të siguruar llogaritjet e sakta.

en: There was an error
sq: Pati një gabim

en: Payment canceled
sq: Pagesa u anulua
