Nexi XPay - en to el translation catalogue (298 entries)

en:  configurations
el: διαμορφώσεις

en: "Find out more" link
el: Σύνδεσμος "Μάθετε περισσότερα".

en: %1$s ending in %2$s (expires %3$s/%4$s)
el: %1$s που λήγει σε %2$s (λήγει %3$s/%4$s)

en: (for example, shipping and / or invoicing address, payment details). Nexi and the International Circuits use the additional data collected separately for the purpose of fraud prevention.
el: (για παράδειγμα, διεύθυνση αποστολής ή/και τιμολόγησης, στοιχεία πληρωμής). Η Nexi και τα International Circuits χρησιμοποιούν τα πρόσθετα δεδομένα που συλλέγονται χωριστά για σκοπούς πρόληψης απάτης.

en: 1 to 99 installments, 1 for one shot payment. Before set up a configuration, make sure to check with your payment provider what is the maximum number accepted for your terminal.
el: 1 έως 99 δόσεις, 1 για μία πληρωμή. Προτού ρυθμίσετε μια διαμόρφωση, βεβαιωθείτε ότι έχετε ελέγξει με τον πάροχο πληρωμών σας ποιος είναι ο μέγιστος αποδεκτός αριθμός για το τερματικό σας.

en: 3D Secure 2 Service
el: Υπηρεσία 3D Secure 2

en: <i>(Note: If you don't have an Apple Developer account, you'll be able to create one during this process.)</i>
el: <i>(Σημείωση: Εάν δεν έχετε λογαριασμό Apple Developer, θα μπορείτε να δημιουργήσετε έναν κατά τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας.)</i>

en: A POST notification by the Nexi servers is sent to the following address, containing information on the outcome of the payment.
el: Μια ειδοποίηση ανάρτησης από τους διακομιστές NEXI αποστέλλεται στην ακόλουθη διεύθυνση, που περιέχει πληροφορίες σχετικά με το αποτέλεσμα της πληρωμής.

en: APMs do not have a custom configuration.
el: Τα APM δεν έχουν προσαρμοσμένη διαμόρφωση.

en: Access the test area at the link <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> and go to Simple Payment/OneClick->Back office access data->Alternative payments->Apple Pay, then in the Apple Pay S2S Management section upload one of the generated certificates.
el: Αποκτήστε πρόσβαση στην περιοχή δοκιμών στον σύνδεσμο <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> και μεταβείτε στην ενότητα Simple Payment/OneClick-&gt;Back office access data-&gt;Alternative payments-&gt;Apple Pay και, στη συνέχεια, στην ενότητα Apple Pay S2S Management, ανεβάστε ένα από τα πιστοποιητικά που δημιουργήθηκαν.

en: Accounting operations
el: Λογιστικές εργασίες

en: Activate the PagoDIL payment method within the store.
el: Ενεργοποιήστε τον τρόπο πληρωμής PagoDIL εντός του καταστήματος.

en: Add Money
el: Προσθήκη χρημάτων

en: Add amount and installments for each row. The installments limit is 99
el: Προσθέστε ποσό και δόσεις για κάθε σειρά. Το όριο δόσεων είναι 99

en: Add rule
el: Προσθήκη κανόνα

en: After registration, generate the required certificates. These will need to be uploaded both to the plugin configuration and to the back office, as indicated in the following steps.
el: Μετά την εγγραφή, δημιουργήστε τα απαιτούμενα πιστοποιητικά. Αυτά θα πρέπει να μεταφορτωθούν τόσο στη διαμόρφωση του πρόσθετου όσο και στο back office, όπως υποδεικνύεται στα παρακάτω βήματα.

en: Alias and MAC Key
el: Alias και MAC Key

en: All categories
el: Ολες οι κατηγορίες

en: Amount
el: Ποσό

en: Amount:
el: Ποσό:

en: Amount: %s installments of %s€
el: Ποσό: %s δόσεις %s€

en: Apple Pay configuration
el: Ρύθμιση παραμέτρων Apple Pay

en: Apple Pay instructions
el: Οδηγίες για το Apple Pay

en: Attention, the order for which you are making payment contains recurring payments, payment data will be stored securely by Nexi.
el: Προσοχή, η παραγγελία για την οποία πραγματοποιείτε πληρωμή περιέχει επαναλαμβανόμενες πληρωμές, τα δεδομένα πληρωμής θα αποθηκευτούν με ασφάλεια από τη Nexi.

en: Black
el: Μαύρος

en: Book
el: Βιβλίο

en: Border Color
el: Χρώμα πλαισίου

en: Build with embedded checkout
el: Δημιουργία με ενσωματωμένο checkout

en: Button
el: Κουμπί

en: Button color
el: Χρώμα κουμπιού

en: Button style
el: Στυλ κουμπιού

en: Button type
el: Τύπος κουμπιού

en: Buy
el: Αγορά

en: Buy now and pay a little by little with PagoDIL
el: Αγοράστε τώρα και πληρώστε λίγο-λίγο με το PagoDIL

en: By activating this option it is established that the terms and conditions that you submit to your customers, with particular reference to the privacy policy, are foreseen to include the acquisition and processing of additional data provided by the
el: Με την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής διαπιστώνεται ότι οι όροι και οι προϋποθέσεις που υποβάλλετε στους πελάτες σας, με ιδιαίτερη αναφορά στην πολιτική απορρήτου, προβλέπεται να περιλαμβάνουν την απόκτηση και την επεξεργασία πρόσθετων δεδομένων που παρέχονται από την

en: By using this configurator you can change the look and feel of your module
el: Χρησιμοποιώντας αυτόν τον διαμορφωτή μπορείτε να αλλάξετε την εμφάνιση και την αίσθηση της μονάδας σας

en: CA root certificate
el: Πιστοποιητικό ρίζας CA

en: CURL exec error: %s
el: Σφάλμα CURL exec: %s

en: Can't connect!
el: Δεν είναι δυνατή η σύνδεση!

en: Capture
el: Λογαριασμός

en: Capture method
el: Λογιστική

en: Capture of transaction %s successful
el: Επιτυχής λογιστική της συναλλαγής %s

en: Capture successful
el: Επιτυχής λογιστική

en: Card Number
el: Αριθμός κάρτας

en: Card detail
el: Λεπτομέρεια κάρτας

en: Card pan:
el: Ταψί καρτών:

en: Card:
el: Κάρτα:

en: Cardholder
el: Κάτοχος κάρτας

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Check Out
el: Αναχωρώ

en: Checkout
el: Αποχώρηση

en: Choose the number of installments
el: Επιλέξτε τον αριθμό των δόσεων

en: Choose the type of credentials you have available for XPay
el: Επιλέξτε τον τύπο των διαπιστευτηρίων που έχετε διαθέσιμα για το XPay

en: Cofidis product code (Optional)
el: Κωδικός προϊόντος Cofidis (Προαιρετικό)

en: Continue
el: Συνεχίζω

en: Contract number:
el: Αριθμός Συμβολαίου:

en: Contribute
el: Συνεισφέρω

en: Customer not found.
el: Ο πελάτης δεν βρέθηκε.

en: Czech Kurun
el: Τσεχικό Kurun

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Default
el: Αθέτηση

en: Deferred
el: Αναβληθείσα καταβολή

en: Delete
el: Διαγράφω

en: Do you confirm to capture
el: Επιβεβαιώνετε στο λογαριασμό

en: Do you want to pay convenient installments without interest with PagoDIL by Cofidis? Reach the minimum amount of %s€ in the cart
el: Θέλετε να πληρώσετε βολικές δόσεις χωρίς τόκο με το PagoDIL by Cofidis; Φτάστε το ελάχιστο ποσό των %s€ στο καλάθι

en: Dollars
el: δολάρια

en: Domain Registration
el: Κατοχύρωση τομέα

en: Donate
el: Προσφέρω

en: Easily pay with your Apple Pay wallet
el: Πληρώστε εύκολα με το πορτοφόλι σας Apple Pay

en: Easily pay with your Google Pay wallet
el: Πληρώστε εύκολα με το πορτοφόλι σας Google Pay

en: Enable 3D Secure 2 service
el: Ενεργοποιήστε την πιστοποίηση 3D Secure v.2

en: Enable APM: The payment method is already enabled on public test terminals (<a href='https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key'>https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key</a>)
el: Ενεργοποίηση APM: Η μέθοδος πληρωμής είναι ήδη ενεργοποιημένη σε δημόσια τερματικά δοκιμών ( <a href='https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key'>https://developer.nexi.it/it/area-test/api-key</a> )

en: Enable APM: Verify that the alternative payment method (APM) is enabled on the terminal by accessing <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> -> Simple/OneClick Payment -> Back office access data -> Alternative payments -> Google Pay
el: Ενεργοποίηση APM: Επαληθεύστε ότι η εναλλακτική μέθοδος πληρωμής (APM) είναι ενεργοποιημένη στο τερματικό, μεταβαίνοντας στη διεύθυνση <a href='https://ecommerce.nexi.it/area-test'>https://ecommerce.nexi.it/area-test</a> -&gt; Απλή/Μία Κλικ Πληρωμή -&gt; Δεδομένα πρόσβασης στο Back office -&gt; Εναλλακτικές πληρωμές -&gt; Google Pay

en: Enable APM: Verify that the alternative payment method (APM) is enabled on the terminal by accessing the portal <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> in the XPay Back office -> Alternative Payments -> Google Pay section
el: Ενεργοποίηση APM: Επαληθεύστε ότι η εναλλακτική μέθοδος πληρωμής (APM) είναι ενεργοποιημένη στο τερματικό, μεταβαίνοντας στην πύλη <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> στο XPay Back office -&gt; Εναλλακτικές πληρωμές -&gt; ενότητα Google Pay.

en: Enable APM: Verify that the alternative payment method (APM) is enabled on the terminal by accessing the portal <a href='https://business.nexi.it/'>https://business.nexi.it/</a> -> Services -> Ecommerce solutions -> XPay Web - Login -> Configurations -> Alternative payments -> Google Pay
el: Ενεργοποίηση APM: Επαληθεύστε ότι η εναλλακτική μέθοδος πληρωμής (APM) είναι ενεργοποιημένη στο τερματικό, μεταβαίνοντας στην πύλη <a href='https://business.nexi.it/'>https://business.nexi.it/</a> -&gt; Υπηρεσίες -&gt; Λύσεις ηλεκτρονικού εμπορίου -&gt; XPay Web - Σύνδεση -&gt; Διαμορφώσεις -&gt; Εναλλακτικές πληρωμές -&gt; Google Pay

en: Enable Nexi XPay for Multicurrency payments
el: Ενεργοποιήστε το Nexi XPay για πληρωμές σε πολλά νομίσματα

en: Enable Nexi XPay for OneClick payment
el: Ενεργοποιήστε την υπηρεσία OneClick

en: Enable Nexi XPay for OneClick payment. Make sure that this option is also enabled on your terminal configuration.
el: Ενεργοποιήστε στο Nexi XPay την υπηρεσία OneClick. Βεβαιωθείτε ότι αυτή η επιλογή είναι επίσης ενεργοποιημένη στο τερματικό σας.

en: Enable Nexi XPay for subscription's payment
el: Ενεργοποιήστε το Nexi XPay για την πληρωμή της συνδρομής

en: Enable Nexi XPay payment plugin.
el: Ενεργοποιήστε τη δυνατότητα πληρωμής Nexi.

en: Enable Nexi XPay plugin in testing mode.
el: Ενεργοποιήστε τη λειτουργία TEST

en: Enable PagoDIL
el: Ενεργοποιήστε το PagoDIL

en: Enable the PagoDIL widget on products that can be paid in installments. The widget shows information relating to the installment payments made available on the product.
el: Ενεργοποιήστε το γραφικό στοιχείο PagoDIL σε προϊόντα που μπορούν να πληρωθούν σε δόσεις. Το widget εμφανίζει πληροφορίες σχετικά με τις πληρωμές με δόσεις που διατίθενται στο προϊόν.

en: Enable the sending of the fields for the 3D Secure 2 service
el: Ενεργοποιήστε την αποστολή των πεδίων για την υπηρεσία 3D Secure 2

en: Enable this option to make the payment methods available for different currencies. If your shop only supports a currency other than the euro, please enable the feature. To have the complete list of the supported currencies, please visit the developer Portal. Make sure that this option is also enabled on your terminal configuration.
el: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να είναι διαθέσιμες οι μέθοδοι πληρωμής για διαφορετικά νομίσματα. Εάν το κατάστημά σας υποστηρίζει μόνο ένα νόμισμα εκτός από το ευρώ, ενεργοποιήστε τη λειτουργία. Για να έχετε την πλήρη λίστα με τα υποστηριζόμενα νομίσματα, επισκεφθείτε την Πύλη προγραμματιστών. Βεβαιωθείτε ότι αυτή η επιλογή είναι επίσης ενεργοποιημένη στη διαμόρφωση του τερματικού σας.

en: Enable this option to use installment payments via XPay. This functionality is only available to merchants with Greek VAT Number. Before enabling this functionality, make sure it is available on your terminal with your payment provider.
el: Ενεργοποιήστε την δυνατότητα των δόσεων μέσω του XPAY. Η συγκεκριμένη λειτουργικότητα είναι μόνο για επιχειρήσεις με Ελληνικό ΑΦΜ. Επιβεβαιώστε με τον παροχό σας ότι έχετε τη συγκεκριμένη δυνατότητα ενεργή.

en: Enable/Disable
el: Ενεργοποιώ απενεργοποιώ

en: Enable/Disable Installment Payments
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση πληρωμών με δόσεις

en: Enable/Disable Multicurrency
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση πολλαπλών νομισμάτων

en: Enable/Disable OneClick
el: Ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του OneClick

en: Enable/Disable Recurring
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση Επαναλαμβανόμενης λειτουργίας

en: Enable/Disable TEST Mode
el: Ενεργοποίηση/Απενεργοποίηση της λειτουργίας TEST

en: Enabling the payment method in the Nexi back office
el: Ενεργοποίηση της μεθόδου πληρωμής στο back office της Nexi

en: Error Border Color
el: Σφάλμα Χρώμα περιγράμματος

en: Error during payment proccess
el: Σφάλμα κατά τη διαδικασία της συναλλαγής

en: Error in the calculation of the return MAC parameter
el: Σφάλμα στον υπολογισμό της παραμέτρου MAC επιστροφής

en: Error while checking credentials.
el: Σφάλμα κατά τον έλεγχο των διαπιστευτηρίων.

en: Euros
el: ευρώ

en: Expiry date:
el: Ημερομηνία λήξης:

en: Finally, register your domain following the official Apple instructions: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web</a>
el: Τέλος, καταχωρίστε το domain σας ακολουθώντας τις επίσημες οδηγίες της Apple: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay-on-the-web</a>

en: Font family
el: Οικογένεια γραμματοσειρών

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Font style
el: Στυλ γραμματοσειράς

en: Font style in the CC Form
el: Στυλ γραμματοσειράς στη φόρμα CC

en: Font variant
el: Παραλλαγή γραμματοσειράς

en: Font variant in the CC Form
el: Παραλλαγή γραμματοσειράς στη φόρμα CC

en: For a correct behavior of the module, check in the configuration section of the Nexi back-office that the transaction cancellation in the event of a failed notification is set.
el: Για σωστή συμπεριφορά της μονάδας, ελέγξτε στην ενότητα διαμόρφωσης του back-office του Nexi ότι έχει οριστεί η ακύρωση συναλλαγής σε περίπτωση αποτυχίας ειδοποίησης.

en: For selected categories
el: Για επιλεγμένες κατηγορίες

en: Generated from the Back Office XPay. Follow the directions in the developer portal for the correct generation process.
el: Δημιουργήθηκε από το Back Office XPay. Ακολουθήστε τις οδηγίες στην πύλη προγραμματιστών για τη σωστή διαδικασία δημιουργίας.

en: Generating certificates
el: Δημιουργία πιστοποιητικών

en: Given to Merchant by Nexi.
el: Δόθηκε στο Merchant από τη Nexi.

en: Go to <a href='https://developer.apple.com/account/resources/identifiers/list/merchant'>Apple Developer - Merchant IDs</a> to register as a merchant in your Apple Developer account.
el: Μεταβείτε στην <a href='https://developer.apple.com/account/resources/identifiers/list/merchant'>ενότητα Apple Developer - Merchant IDs</a> για να εγγραφείτε ως έμπορος στον λογαριασμό Apple Developer σας.

en: Google Pay configuration
el: Διαμόρφωση Google Pay

en: Google Pay instructions
el: Οδηγίες για το Google Pay

en: Google gateway merchant Id
el: Αναγνωριστικό εμπόρου πύλης Google

en: Google merchant Id
el: Αναγνωριστικό εμπόρου Google

en: Google merchant name
el: Όνομα εμπόρου Google

en: Group
el: Ομάδα

en: Hosted Payment Page with redirect
el: Φιλοξενούμενη σελίδα πληρωμής με ανακατεύθυνση

en: If you have more than one Cofidis product code, enter the code that will be used by the plugin for payment via PagoDIL.
el: Εάν έχετε περισσότερους από έναν κωδικούς προϊόντος Cofidis, εισαγάγετε τον κωδικό που θα χρησιμοποιηθεί από το πρόσθετο για πληρωμή μέσω PagoDIL.

en: Immediate
el: Άμμεση καταβολή

en: Incorrect or missing data
el: Λάθος ή ελλειπή δεδομένα.

en: Installment products
el: Προϊόντα με δόσεις

en: Installments
el: Δόσεις

en: Installments:
el: Δόσεις:

en: Instructions for setting up Apple Pay in a production environment
el: Οδηγίες για τη ρύθμιση του Apple Pay σε περιβάλλον παραγωγής

en: Instructions for setting up Apple Pay in a test environment
el: Οδηγίες για τη ρύθμιση του Apple Pay σε δοκιμαστικό περιβάλλον

en: Instructions for setting up Google Pay in a production environment
el: Οδηγίες για τη ρύθμιση του Google Pay σε περιβάλλον παραγωγής

en: Instructions for setting up Google Pay in a test environment
el: Οδηγίες για τη ρύθμιση του Google Pay σε δοκιμαστικό περιβάλλον

en: Invalid API Key. Check and try again.
el: Μη έγκυρο κλειδί API. Ελέγξτε και δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid amount.
el: Μη έγκυρο ποσό.

en: Invalid credentials. Check and try again.
el: Ακυρα διαπιστευτήρια. Ελέγξτε και δοκιμάστε ξανά.

en: Invalid refund amount.
el: Μη έγκυρο ποσό επιστροφής χρημάτων.

en: It was not possible to process the payment, check that the shipping address set is correct.
el: Δεν ήταν δυνατή η επεξεργασία της πληρωμής, ελέγξτε ότι το σύνολο διεύθυνσης αποστολής είναι σωστό.

en: JSON error
el: Σφάλμα JSON

en: Key MAC
el: Κλειδί MAC key

en: Letter spacing
el: Διάστιχο γραμμάτων

en: Log in to the <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> portal and go to XPay Back office -> Alternative payments -> Apple Pay, then in the Apple Pay S2S Management section upload one of the generated certificates.
el: Συνδεθείτε στην πύλη <a href='https://business.nexi.it'>https://business.nexi.it</a> και μεταβείτε στο XPay Back office -&gt; Εναλλακτικές πληρωμές -&gt; Apple Pay και, στη συνέχεια, στην ενότητα Διαχείριση Apple Pay S2S, ανεβάστε ένα από τα πιστοποιητικά που δημιουργήθηκαν.

en: Logo type
el: Τύπος λογότυπου

en: MM/YY
el: ΜΜ/ΕΕ

en: Mac verification failed
el: Η επαλήθευση Mac απέτυχε

en: Mail:
el: Ταχυδρομείο:

en: Maximum cart value
el: Μέγιστη αξία καλαθιού

en: Maximum cart value (in Euro) for which it will be possible to proceed through installment payments with PagoDIL. This value corresponds to the amount set in the XPay back office.
el: Μέγιστη αξία καλαθιού (σε Ευρώ) για την οποία θα μπορείτε να προχωρήσετε με δόσεις με το PagoDIL. Αυτή η τιμή αντιστοιχεί στο ποσό που έχει οριστεί στο back office του XPay.

en: Maximum installments
el: Μέγιστος αριθμός δόσεων

en: Maximum number of installments depending on the total order amount
el: Μέγιστος αριθμός δόσεων ανάλογα με το συνολικό ποσό παραγγελίας

en: Maximum number of installments regardless of the total order amount
el: Μέγιστος αριθμός δόσεων ανεξάρτητα από το συνολικό ποσό παραγγελίας

en: Maximum number of products in the cart for which it will be possible to proceed through installment payments with PagoDIL.
el: Μέγιστος αριθμός προϊόντων στο καλάθι για τα οποία θα μπορείτε να προχωρήσετε με δόσεις με το PagoDIL.

en: Merchant identifier
el: Αναγνωριστικό εμπόρου

en: Merchant identifier certificate
el: Πιστοποιητικό αναγνώρισης εμπόρου

en: Merchant identifier certificate key
el: Κλειδί πιστοποιητικού αναγνώρισης εμπόρου

en: Merchant label
el: Ετικέτα εμπόρου

en: Minimum cart value
el: Ελάχιστη αξία καλαθιού

en: Minimum cart value (in Euro) for which it will be possible to proceed through installment payments with PagoDIL. This value corresponds to the amount set in the XPay back office.
el: Ελάχιστη αξία καλαθιού (σε Ευρώ) για την οποία θα μπορείτε να προχωρήσετε με δόσεις με το PagoDIL. Αυτή η τιμή αντιστοιχεί στο ποσό που έχει οριστεί στο back office του XPay.

en: Missing codTrans
el: Λείπει το codTrans

en: NPG orderId not found for order:
el: Η παραγγελία NPG δεν βρέθηκε για παραγγελία:

en: Name:
el: Ονομα:

en: Nationality:
el: Ιθαγένεια:

en: New accounting operation
el: Νέα λογιστική λειτουργία

en: New payment methods can only be added during checkout
el: Οι νέοι τρόποι πληρωμής μπορούν να προστεθούν μόνο κατά την ολοκλήρωση αγοράς

en: New payment methods can only be added during checkout.
el: Οι νέοι τρόποι πληρωμής μπορούν να προστεθούν μόνο κατά την ολοκλήρωση αγοράς.

en: Nexi XPay logo
el: Λογότυπο Nexi pay

en: Nexi XPay payment and card tokenization successful
el: Επιτυχία πληρωμών Nexi XPay και κουπόνι κάρτας

en: Nexi XPay payment successful
el: Επιτυχής πληρωμή με Nexi XPay

en: Nexi XPay payment with tokenized card successful
el: Επιτυχής πληρωμή Nexi XPay με διακριτική κάρτα

en: Nexi payment details
el: Λεπτομέρειες πληρωμής Nexi

en: Nexi: pending payment
el: Nexi: εκκρεμεί πληρωμή

en: Nexi: pending payment (%s) | Nexi: pending payment (%s)
el[0]: Nexi: πληρωμή σε εκκρεμότητα (%s)
el[1]: Nexi: πληρωμή σε εκκρεμότητα (%s)

en: Number of installments
el: Αριθμός εγκαταστάσεων

en: Number of installments displayed within the widget. It is possible to select only one value (e.g. or 5 interest-free installments).
el: Αριθμός δόσεων που εμφανίζεται στο widget. Είναι δυνατή η επιλογή μόνο μιας αξίας (π.χ. ή 5 άτοκες δόσεις).

en: Number of installments made available for payment via PagoDIL. The rates displayed correspond to the values set in the XPay back office.
el: Αριθμός δόσεων που διατίθενται για πληρωμή μέσω PagoDIL. Οι τιμές που εμφανίζονται αντιστοιχούν στις τιμές που έχουν οριστεί στο back office του XPay.

en: Number of products in the cart (Optional)
el: Αριθμός προϊόντων στο καλάθι (Προαιρετικό)

en: Once Apple Pay is enabled on the terminal, upload the other certificates in the plugin configuration section, following the instructions in the official documentation: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay</a>
el: Μόλις ενεργοποιηθεί το Apple Pay στο τερματικό, ανεβάστε τα άλλα πιστοποιητικά στην ενότητα διαμόρφωσης πρόσθετων, ακολουθώντας τις οδηγίες στην επίσημη τεκμηρίωση: <a href='https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay'>https://developer.apple.com/help/account/capabilities/configure-apple-pay</a>

en: One time solution
el: Εφάπαξ πληρωμή

en: Order
el: Παραγγελία

en: Order ID:
el: Αριθμός Παραγγελίας:

en: Order not found.
el: Η παραγγελία δεν βρέθηκε.

en: PagoDIL by Cofidis
el: PagoDIL του Κωφίδη

en: PagoDIL institutional logo
el: Το λογότυπο του ιδρύματος PagoDIL

en: Pay
el: Πληρωμή

en: Pay directly from your bank account with Giropay
el: Πληρώστε απευθείας από τον τραπεζικό σας λογαριασμό στο Giropay

en: Pay directly from your bank account with iDEAL
el: Πληρώστε απευθείας από τον τραπεζικό σας λογαριασμό με το iDEAL

en: Pay easily with Bancontact
el: Πληρώστε εύκολα με το Bancontact

en: Pay easily with your Amazon account
el: Πληρώστε εύκολα με τον λογαριασμό σας στο Amazon

en: Pay easily with your Satispay account
el: Πληρώστε εύκολα με τον λογαριασμό σας στο Satispay

en: Pay in 3 installments with Klarna interest-free
el: Πληρώστε σε 3 ή 4 δόσεις με πιστωτική, χρεωστική ή Postepay κάρτα με το Oney

en: Pay in 3 installments with PayPal
el: Πληρώστε σε 3 δόσεις με PayPal

en: Pay in 3 or 4 installments by credit, debit or Postepay card with Oney
el: Πληρώστε σε 3 ή 4 δόσεις με πιστωτική, χρεωστική ή Postepay κάρτα με το Oney

en: Pay in installments with HeyLight
el: Πληρώστε με δόσεις με το HeyLight

en: Pay in one tap with your Skrill wallet
el: Πληρώστε με ένα πάτημα με το πορτοφόλι Skrill σας

en: Pay quickly and easily with your AliPay wallet
el: Πληρώστε γρήγορα και εύκολα με το πορτοφόλι AliPay

en: Pay quickly and easily with your Skrill wallet
el: Πληρώστε γρήγορα και εύκολα με το Skrill πορτοφόλι σας

en: Pay quickly and easily with your WeChat Pay wallet
el: Πληρώστε γρήγορα και εύκολα με το πορτοφόλι σας WeChat Pay

en: Pay securely by bank transfer with MyBank
el: Πληρώστε με ασφάλεια με τραπεζικό έμβασμα με το MyBank

en: Pay securely by credit, debit and prepaid card. Powered by Nexi.
el: Πληρώστε με ασφάλεια με πιστωτική, χρεωστική και προπληρωμένη κάρτα. Με την υποστήριξη της Nexi.

en: Pay securely with IRIS
el: Πληρώστε με ασφάλεια με το IRIS

en: Pay securely with POLi
el: Πληρώστε με ασφάλεια με την POLi

en: Pay securely with your PayPal account
el: Πληρώστε με ασφάλεια με τον λογαριασμό σας στο PayPal

en: Pay via BANCOMAT Pay just by entering your phone number
el: Πληρώστε μέσω BANCOMAT Πληρώστε απλώς εισάγοντας τον αριθμό τηλεφώνου σας

en: Payment canceled
el: Η πληρωμή ακυρώθηκε

en: Payment canceled:
el: Η πληρωμή ακυρώθηκε:

en: Payment cards
el: Αποδεκτές Κάρτες

en: Payment denied, please retry the transaction using the same card.
el: Η πληρωμή απορρίφθηκε, δοκιμάστε ξανά τη συναλλαγή χρησιμοποιώντας την ίδια κάρτα.

en: Payment error
el: Σφάλμα πληρωμής

en: Payment error, please try again
el: Σφάλμα πληρωμής, δοκιμάστε ξανά

en: Payment has been cancelled.
el: Η πληρωμή ακυρώθηκε.

en: Payment plugin for payment cards and alternative methods. Powered by Nexi.
el: Πρόσθετο πληρωμής για κάρτες πληρωμής και εναλλακτικούς τρόπους. Με την υποστήριξη της Nexi.

en: Placeholder Color
el: Χρώμα κράτησης θέσης

en: Plain
el: Πεδιάδα

en: Please refer to Dev Portal to get access to the Sandbox
el: Ανατρέξτε στο Dev Portal για να αποκτήσετε πρόσβαση στο Sandbox

en: Please register at
el: Παρακαλούμε εγγραφείτε στο

en: Please use
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Real time payment directly from your bank account with EPS
el: Πληρωμή σε πραγματικό χρόνο απευθείας από τον τραπεζικό σας λογαριασμό με EPS

en: Recurring Alias
el: Επαναλαμβανόμενο ψευδώνυμο

en: Recurring key MAC
el: Επαναλαμβανόμενο κλειδί MAC

en: Redirect
el: Διευθύνω πάλιν

en: Redirect or button
el: Ανακατεύθυνση ή κουμπί

en: Register your domain: Go to the Google Pay Business Console (<a href='https://pay.google.com/business/console/home'>https://pay.google.com/business/console/home</a>) and register your domain (Google Pay API -> Integrate with your website). Google must approve it before you can proceed. <i>(Note: If you don't have a Google Merchant account, you'll be able to create one during this process.)</i>
el: Εγγραφή του domain σας: Μεταβείτε στην Κονσόλα Google Pay Business ( <a href='https://pay.google.com/business/console/home'>https://pay.google.com/business/console/home</a> ) και καταχωρίστε τον domain σας (Google Pay API -&gt; Ενσωμάτωση με τον ιστότοπό σας). Η Google πρέπει να τον εγκρίνει για να μπορέσετε να προχωρήσετε. <i>(Σημείωση: Εάν δεν έχετε λογαριασμό Google Merchant, θα μπορείτε να δημιουργήσετε έναν κατά τη διάρκεια αυτής της διαδικασίας.)</i>

en: Registering as an Apple Merchant
el: Εγγραφή ως Έμπορος της Apple

en: Reload
el: Γεμίζω πάλι

en: Remember the payment option.
el: Θυμηθείτε την επιλογή πληρωμής.

en: Rent
el: Ενοίκιο

en: Response KO
el: Απάντηση ΚΟ

en: Result
el: Αποτέλεσμα

en: Retrieve merchant data: For the test environment, dummy data can be used to populate the Google Merchant Name (e.g. Test Merchant) and Google Merchant ID (e.g. 1234567890123456) parameters.
el: Ανάκτηση δεδομένων εμπόρου: Για το περιβάλλον δοκιμών, μπορούν να χρησιμοποιηθούν εικονικά δεδομένα για τη συμπλήρωση των παραμέτρων Όνομα εμπόρου Google (π.χ. Δοκιμαστικός έμπορος) και Αναγνωριστικό εμπόρου Google (π.χ. 1234567890123456).

en: Retrieve merchant data: Once your domain is approved, retrieve the following data from the Google Pay console:
el: Ανάκτηση δεδομένων εμπόρου: Μόλις εγκριθεί ο τομέας σας, ανακτήστε τα ακόλουθα δεδομένα από την κονσόλα Google Pay:

en: Retrieving parameters
el: Ανάκτηση παραμέτρων

en: Secure payment directly from your bank account with PayU
el: Εξασφαλίστε την πληρωμή απευθείας από τον τραπεζικό σας λογαριασμό με PayU

en: Secure payment directly from your bank account with Przelewy24
el: Εξασφαλίστε την πληρωμή απευθείας από τον τραπεζικό σας λογαριασμό με το Przelewy24

en: Secure payment directly from your home banking with Blik
el: Εξασφαλίστε την πληρωμή απευθείας από το home banking σας με το Blik

en: Secure payment directly from your home banking with Multibanco
el: Εξασφαλίστε την πληρωμή απευθείας από το home banking σας με την Multibanco

en: Select "APIKey" option if you use the API Key as the credential of the production environment generated from the Back Office XPay. Follow the directions in the developer portal for the correct generation process.
el: Επιλέξτε "APIKey" εάν χρησιμοποιείτε το κλειδί API ως διαπιστευτήριο του περιβάλλοντος παραγωγής που δημιουργείται από το Back Office XPay. Ακολουθήστε τις οδηγίες στην πύλη προγραμματιστών για τη σωστή διαδικασία δημιουργίας.

en: Select "Alias and MAC Key" option if you received the credentials of the production environment in the Welcome Mail received from Nexi during the activation of the service
el: Επιλέξτε "Ψευδώνυμο και κλειδί MAC" εάν λάβατε τα διαπιστευτήρια του περιβάλλοντος παραγωγής στο μήνυμα καλωσορίσματος που λάβατε από τη Nexi κατά την ενεργοποίηση της υπηρεσίας

en: Select "Build with embedded checkout" if you want to use "XPay Build" integration type where the payment form is on checkout.
el: Επιλέξτε "Δημιουργία με ενσωματωμένο checkout" εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον τύπο ενσωμάτωσης "XPay Build" όπου η φόρμα πληρωμής βρίσκεται στο checkout.

en: Select "Hosted Payment Page with redirect" if you want to use "Hosted Payment Page" integration type where the customer is redirected to XPay external checkout page.
el: Επιλέξτε "Φιλοξενούμενη σελίδα πληρωμής με ανακατεύθυνση" εάν θέλετε να χρησιμοποιήσετε τον τύπο ενσωμάτωσης "Φιλοξενούμενη σελίδα πληρωμής" όπου ο πελάτης ανακατευθύνεται στην εξωτερική σελίδα ολοκλήρωσης αγοράς του XPay.

en: Select the PagoDIL logo displayed in the widget.
el: Επιλέξτε το λογότυπο PagoDIL που εμφανίζεται στο widget.

en: Select the categories on which you want to enable payment via PagoDIL.
el: Επιλέξτε τις κατηγορίες στις οποίες θέλετε να ενεργοποιήσετε την πληρωμή μέσω PagoDIL.

en: Select the field of your shop that corresponds to the tax code, it will be used by the plugin during the payment phase with PagoDIl: in this way the customer will not have to enter this data manually on the PagoDIL payment page.
el: Επιλέξτε το πεδίο του καταστήματός σας που αντιστοιχεί στον φορολογικό κωδικό, θα χρησιμοποιηθεί από το πρόσθετο κατά τη φάση πληρωμής με το PagoDIl: με αυτόν τον τρόπο ο πελάτης δεν θα χρειάζεται να εισάγει χειροκίνητα αυτά τα δεδομένα στη σελίδα πληρωμής του PagoDIL.

en: Set Up
el: Στήνω

en: Set the Gateway Merchant ID: Set this parameter to a randomly generated UUID v4 string
el: Ορισμός του Αναγνωριστικού Εμπόρου Πύλης: Ορίστε αυτήν την παράμετρο σε μια τυχαία δημιουργημένη συμβολοσειρά UUID v4

en: Set up your Gateway Merchant ID: Your Google Gateway Merchant ID is the numeric part of your alias.
el: Ρύθμιση του αναγνωριστικού εμπόρου της πύλης σας: Το αναγνωριστικό εμπόρου της πύλης Google είναι το αριθμητικό μέρος του ψευδωνύμου σας.

en: Setting up installment products:<br>- For selected categories: select the categories of products of the store that you want to set as payable in installments from the drop-down list below.<br>- All categories: all the products in the store will be configured as payable in installments.
el: Ρύθμιση προϊόντων με δόσεις:<br>- Για επιλεγμένες κατηγορίες: επιλέξτε τις κατηγορίες προϊόντων του καταστήματος που θέλετε να ορίσετε ως πληρωτέα σε δόσεις από την παρακάτω αναπτυσσόμενη λίστα.<br>- Όλες οι κατηγορίες: όλα τα προϊόντα στο Το κατάστημα θα διαμορφωθεί ως πληρωτέα σε δόσεις.

en: Shipping
el: Αποστολή

en: Show widget
el: Εμφάνιση γραφικού στοιχείου

en: Simply pay by bank transfer directly from your home banking with PagoinConto
el: Απλώς πληρώστε με τραπεζικό έμβασμα απευθείας από το home banking σας με το PagoinConto

en: Simply pay by bank transfer directly from your home banking with PayByBank
el: Απλώς πληρώστε με τραπεζικό έμβασμα απευθείας από το home banking σας με το PayByBank

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Style configuration
el: Διαμόρφωση στυλ

en: Subscribe
el: Συνεισφέρω

en: Subscription configuration
el: Διαμόρφωση συνδρομής

en: Support
el: Υποστήριξη

en: Tax code
el: Φορολογικός κώδικας

en: Text Color
el: Χρώμα κειμένου

en: Text color in input field
el: Χρώμα κειμένου στο πεδίο εισαγωγής

en: Text color of placeholder
el: Χρώμα κειμένου του σύμβολο κράτησης θέσης

en: Thank you for shopping with us. However, the transaction has been declined.
el: Σας ευχαριστώ για τις αγορές με μας. Ωστόσο, η συναλλαγή απορρίφθηκε.

en: The 3D Secure 2 protocol adopted by the main international circuits (Visa, MasterCard, American Express), introduces new authentication methods, able to improve and speed up the cardholder's purchase experience.
el: Το πρωτόκολλο 3D Secure 2 που υιοθετήθηκε από τα κύρια διεθνή κυκλώματα (Visa, MasterCard, American Express), εισάγει νέες μεθόδους ελέγχου ταυτότητας, ικανές να βελτιώσουν και να επιταχύνουν την εμπειρία αγοράς του κατόχου της κάρτας.

en: The Merchant ID and Merchant Name parameters are available in the merchant management section within your Apple Developer account.
el: Οι παράμετροι Αναγνωριστικό εμπόρου και Όνομα εμπόρου είναι διαθέσιμες στην ενότητα διαχείρισης εμπόρων στον λογαριασμό Apple Developer σας.

en: The PagoDIL widget has an information icon pointing to a predefined web address. It is possible to change the information section by entering a new address in the form.
el: Το γραφικό στοιχείο PagoDIL έχει ένα εικονίδιο πληροφοριών που δείχνει μια προκαθορισμένη διεύθυνση ιστού. Μπορείτε να αλλάξετε την ενότητα πληροφοριών εισάγοντας μια νέα διεύθυνση στη φόρμα.

en: The font family in the CC Form
el: Η οικογένεια γραμματοσειρών στη φόρμα CC

en: The notification is essential for the functioning of the plugin, it is therefore necessary that it is not blocked or filtered by the site infrastructure.
el: Η ειδοποίηση είναι απαραίτητη για τη λειτουργία του πρόσθετου, επομένως είναι απαραίτητο να μην αποκλειστεί ή φιλτραριστεί από την υποδομή του ιστότοπου.

en: The size of the font in the CC Form in pixel
el: Το μέγεθος της γραμματοσειράς στη φόρμα CC σε pixel

en: The space between letters in pixel
el: Το διάστημα μεταξύ των γραμμάτων σε pixel

en: The transaction has been declined, please retry.
el: Η συναλλαγή απορρίφθηκε, δοκιμάστε ξανά.

en: There was an error
el: Παρουσιάστηκε ένα σφάλμα

en: This field identifies the collection method the merchant wishes to apply to the individual transaction. If set to:<br />-C (immediate), the transaction, if authorized, is also collected without further intervention by the operator and regardless of the default profile set on the terminal.<br />-D (deferred), meaning the field is left blank, the transaction, if authorized, is handled according to the terminal profile.
el: Αυτό το πεδίο προσδιορίζει τη μέθοδο είσπραξης που επιθυμεί να εφαρμόσει ο έμπορος στη μεμονωμένη συναλλαγή. Εάν οριστεί σε:<br /> -C (άμεση), η συναλλαγή, εάν εγκριθεί, εισπράττεται επίσης χωρίς περαιτέρω παρέμβαση από τον χειριστή και ανεξάρτητα από το προεπιλεγμένο προφίλ που έχει οριστεί στο τερματικό.<br /> -D (αναβολή), που σημαίνει ότι το πεδίο μένει κενό και η συναλλαγή, εάν έχει εγκριθεί, διεκπεραιώνεται σύμφωνα με το προφίλ του τερματικού.

en: Tip
el: Ακρο

en: To enable Google Pay, follow these steps:
el: Για να ενεργοποιήσετε το Google Pay, ακολουθήστε τα εξής βήματα:

en: To properly set up Apple Pay, follow these steps:
el: Για να ρυθμίσετε σωστά το Apple Pay, ακολουθήστε τα εξής βήματα:

en: Top Up
el: Ξεχειλίζω

en: Transaction code:
el: Κωδικός συναλλαγής:

en: Transaction detail
el: Λεπτομέρεια συναλλαγής

en: Type of integration
el: Τύπος ενσωμάτωσης

en: Type of operation
el: Είδος λειτουργίας

en: Unable to capture order %s. Order does not have XPay capture reference.
el: Δεν είναι δυνατός ο λογαριασμός παραγγελίας %s. Η παραγγελία δεν έχει αναφορά καταγραφής XPay.

en: Unable to complete capture operation.
el: Δεν είναι δυνατή η ολοκλήρωση της λειτουργίας του λογαριασμού.

en: Unable to complete refund operation.
el: Δεν είναι δυνατή η ολοκλήρωση της λειτουργίας επιστροφής χρημάτων.

en: Unable to finalize the payment.
el: Δεν είναι δυνατή η οριστικοποίηση της πληρωμής.

en: Unable to initialize the payment.
el: Δεν είναι δυνατή η προετοιμασία της πληρωμής.

en: Unable to perform the recurring payment.
el: Δεν είναι δυνατή η εκτέλεση της επαναλαμβανόμενης πληρωμής.

en: Unable to retrive customer related info.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση πληροφοριών σχετικά με τον πελάτη.

en: Unable to retrive order related info.
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση πληροφοριών σχετικά με την παραγγελία.

en: Up to an amount of
el: Μέχρι το ποσό των

en: Uploading certificates to the plugin
el: Μεταφόρτωση πιστοποιητικών στο πρόσθετο

en: Warning, the PHP extension bcmath is not enabled. The amounts calculated by the plugin may be incorrect; please enable it to ensure correct calculations.
el: Προειδοποίηση, η επέκταση PHP bcmath δεν είναι ενεργοποιημένη. Τα ποσά που υπολογίζονται από το πρόσθετο ενδέχεται να είναι λανθασμένα. ενεργοποιήστε το για να διασφαλίσετε τους σωστούς υπολογισμούς.

en: When form has error
el: Όταν η φόρμα έχει σφάλμα

en: When form is empty or correct
el: Όταν η φόρμα είναι άδεια ή σωστή

en: White
el: άσπρο

en: White with outline
el: Λευκό με περίγραμμα

en: Widget PagoDIL
el: Γραφικό στοιχείο PagoDIL

en: With PagoDIL by Cofidis, the merchant allows you to defer the payment in convenient installments without costs or interest.
el: Με το PagoDIL by Cofidis, ο έμπορος σάς επιτρέπει να αναβάλλετε την πληρωμή σε βολικές δόσεις χωρίς κόστος ή τόκο.

en: XPay Build session expired
el: Η περίοδος λειτουργίας XPay Build έληξε

en: XPay payment details
el: Στοιχεία πληρωμής XPay

en: Zloty
el: Ζλότι

en: select Tax Code Field
el: επιλέξτε Πεδίο φορολογικού κώδικα

en: to get the test credentials.
el: για να λάβετε τα διαπιστευτήρια δοκιμής.
