Themes - Twenty Twenty-Five - en to el_GR translation catalogue (315 entries)

en: %s is a flower delivery and subscription business. Based in the EU, our mission is not only to deliver stunning flower arrangements across but also foster knowledge and enthusiasm on the beautiful gift of nature: flowers.
el_GR: Το %s είναι μια επιχείρηση παράδοσης λουλουδιών. Με έδρα την ΕΕ, η αποστολή μας δεν είναι μόνο να παραδίδουμε εκπληκτικές συνθέσεις λουλουδιών σε όλη την επικράτεια, αλλά και να προωθούμε τη γνώση και τον ενθουσιασμό για το όμορφο δώρο της φύσης: τα λουλούδια.

en: 123 Example St. Manhattan, NY 10300 United States
el_GR: 123 Example St. Manhattan, NY 10300 Ηνωμένες Πολιτείες

en: 20€/month
el_GR: 20€/μήνα

[ctx: 404 error message]
en: Page not found
el_GR: Η σελίδα δεν βρέθηκε

en: About
el_GR: Σχετικά

en: About Us
el_GR: Σχετικά με εμάς

en: About the book
el_GR: Σχετικά με το βιβλίο

en: About the event
el_GR: Σχετικά με την εκδήλωση

en: Acoma Pueblo, in New Mexico, stands as a testament to the resilience and cultural heritage of the Acoma people
el_GR: Το Acoma Pueblo, στο Νέο Μεξικό, αποτελεί απόδειξη της ανθεκτικότητας και της πολιτιστικής κληρονομιάς της φυλής Acoma.

en: Add text or blocks that will display when a query returns no results.
el_GR: Προσθήκη κείμενου ή μπλοκς που θα εμφανιστούν όταν το ερώτημα δεν επιστρέφει αποτελέσματα.

en: Agenda
el_GR: Ατζέντα

[ctx: Alt text for cover image.]
en: Picture of a flower
el_GR: Εικόνα ενός λουλουδιού

[ctx: Alt text for hero image.]
en: Picture of a person
el_GR: Φωτογραφία ενός ατόμου

[ctx: Alt text for intro picture.]
en: Picture of a flower
el_GR: Εικόνα ενός λουλουδιού

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person
el_GR: Φωτογραφία ενός ατόμου

[ctx: Alt text for testimonial image.]
en: Picture of a person typing on a typewriter.
el_GR: Εικόνα ατόμου που πληκτρολογεί σε γραφομηχανή.

en: An introduction to African dialects
el_GR: Μια εισαγωγή στις αφρικανικές διαλέκτους

en: Ancient buildings and symbols
el_GR: Αρχαία κτίρια και σύμβολα

en: Architecture
el_GR: Αρχιτεκτονική

en: Assemble
el_GR: Συναρμολόγηση

en: Australia
el_GR: Αυστραλία

en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Birds on a lake.
el_GR: Πουλιά σε λίμνη.

en: Black and white flower
el_GR: Μαύρο και λευκό λουλούδι

en: Black and white photo focusing on a woman and a child from afar.
el_GR: Ασπρόμαυρη φωτογραφία εστιασμένη σε μία γυναίκα και ένα παιδί σε απόσταση.

en: Black and white photo of an African woman.
el_GR: Ασπρόμαυρη φωτογραφία μιας Αφρικανίδας.

en: Black and white photography close up of a flower.
el_GR: Ασπρόμαυρη φωτογραφία σε κοντινό πλάνο ενός λουλουδιού.

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Book Image
el_GR: Εικόνα βιβλίου

en: Book Store
el_GR: Βιβλιοπωλείο

en: Brazil
el_GR: Βραζιλία

[ctx: Button text, refers to joining a community. Verb.]
en: Join
el_GR: Συμμετοχή

[ctx: Button text. Verb.]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: Buy Tickets
el_GR: Αγορά εισιτηρίων

en: Buy your copy of The Stories Book
el_GR: Αγοράστε το δικό σας αντίγραφο του The Stories Book

[ctx: CTA text of the hero section.]
en: Available for pre-order now.
el_GR: Διαθέσιμο για προ-παραγγελία τώρα.

en: Cactus
el_GR: Κάκτος

en: Canada
el_GR: Καναδάς

en: Close up of two flowers on a dark background.
el_GR: Κοντινό σε δύο λουλούδια σε σκούρο υπόβαθρο.

en: Close up photo of white flowers on a grey background
el_GR: Κοντινή φωτογραφία λευκών λουλουδιών σε γκρι υπόβαθρο

en: Collect
el_GR: Συλλογή

[ctx: Color name]
en: Accent 1
el_GR: Απόχρωση 1

[ctx: Color name]
en: Accent 2
el_GR: Απόχρωση 2

[ctx: Color name]
en: Accent 3
el_GR: Απόχρωση 3

[ctx: Color name]
en: Accent 4
el_GR: Απόχρωση 4

[ctx: Color name]
en: Accent 5
el_GR: Απόχρωση 5

[ctx: Color name]
en: Accent 6
el_GR: Απόχρωση 6

[ctx: Color name]
en: Base
el_GR: Βασικό

[ctx: Color name]
en: Contrast
el_GR: Αντίθεση

en: Comments
el_GR: Σχόλια

[ctx: Content of the hero section.]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
el_GR: Μια εξαιρετική συλλογή στιγμών στο χρόνο με φωτογραφίες των Louis Fleckenstein, Paul Strand και Asahachi Kōno.

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
el_GR: Σελίδα χωρίς τίτλο

en: Deliver
el_GR: Παράδοση

en: Delivered every week
el_GR: Παράδοση κάθε εβδομάδα

en: Designed with %s
el_GR: Σχεδιασμένο με το %s

[ctx: Duotone name]
en: Midnight filter
el_GR: Φίλτρο Μεσονύχτιου

en: Episode 1: Acoma Pueblo with Prof. Fiona Presley
el_GR: Επεισόδιο 1: Acoma Pueblo με την καθηγήτρια Fiona Presley

en: Event
el_GR: Εκδήλωση

[ctx: Event Overview Text.]
en: Held over a weekend, the event is structured around a series of exhibitions, workshops, and panel discussions. The exhibitions showcase a curated selection of photographs that tell compelling stories from various corners of the globe, each image accompanied by detailed narratives that provide context and deeper insight into the historical significance of the scenes depicted. These photographs are drawn from the archives of renowned photographers, as well as emerging talents, ensuring a blend of both classical and contemporary perspectives.
el_GR: Η εκδήλωση, η οποία πραγματοποιείται σε ένα Σαββατοκύριακο, είναι δομημένη γύρω από μια σειρά εκθέσεων, εργαστηρίων και συζητήσεων. Οι εκθέσεις παρουσιάζουν μια επιμελημένη επιλογή φωτογραφιών που αφηγούνται συναρπαστικές ιστορίες από διάφορες γωνιές του πλανήτη, ενώ κάθε εικόνα συνοδεύεται από λεπτομερείς αφηγήσεις που παρέχουν το πλαίσιο και βαθύτερη κατανόηση της ιστορικής σημασίας των σκηνών που απεικονίζονται. Οι φωτογραφίες αυτές προέρχονται από τα αρχεία διάσημων φωτογράφων, καθώς και από ανερχόμενα ταλέντα, εξασφαλίζοντας ένα μείγμα τόσο κλασικών όσο και σύγχρονων προοπτικών.

en: Event details
el_GR: Λεπτομέρειες εκδήλωσης

en: Event image
el_GR: Εικόνα εκδήλωσης

en: Events
el_GR: Εκδηλώσεις

[ctx: Example brand name.]
en: BAM!
el_GR: ΜΠΑΜ!

[ctx: Example brand name.]
en: Barnes &amp; Noble
el_GR: Barnes και Noble

[ctx: Example event date in pattern.]
en: Mon, Jan 1
el_GR: Δευ, Ιαν 1

[ctx: Example event time in pattern.]
en: 9 AM — 11 AM
el_GR: 9 π.μ. - 11 π.μ.

en: Explore the episodes
el_GR: Εξερευνήστε τα επεισόδια

en: FAQs
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

en: Fauna from North America and its characteristics
el_GR: Πανίδα από τη Βόρεια Αμερική και τα χαρακτηριστικά της

en: Featured
el_GR: Προτεινόμενα

en: Flora of Akaka Falls State Park
el_GR: Χλωρίδα του Akaka Falls State Park

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
el_GR: Πάρα Πολύ Μεγάλο

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
el_GR: Πολύ Μεγάλο

[ctx: Font size name]
en: Large
el_GR: Μεγάλο

[ctx: Font size name]
en: Medium
el_GR: Μεσαία

[ctx: Font size name]
en: Small
el_GR: Μικρό

en: Free
el_GR: Δωρεάν

en: Free Workshop
el_GR: Δωρεάν εργαστήριο

en: Free shipping
el_GR: Δωρεάν μεταφορικά

en: Get directions
el_GR: Λήψη Οδηγιών

[ctx: Heading for banner pattern.]
en: New arrivals
el_GR: Νέες αφίξεις

[ctx: Heading of the Contact social link pattern]
en: Got questions? <br><a href="#" rel="nofollow">Feel free to reach out.</a>
el_GR: Έχετε ερωτήσεις; <br><a href="#" rel="nofollow">Μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας.</a>

[ctx: Heading of the FAQs pattern.]
en: Frequently Asked Questions
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

[ctx: Hero - Overlapped book cover pattern subline text]
en: A fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno.
el_GR: Μια εξαιρετική συλλογή στιγμών στο χρόνο με φωτογραφίες των Louis Fleckenstein, Paul Strand και Asahachi Kōno.

en: How to get in touch with us
el_GR: Πώς να έρθετε σε επαφή μαζί μας

en: Image for service
el_GR: Εικόνα για την υπηρεσία

en: Image of the book
el_GR: Εικόνα του βιβλίου

en: International editions
el_GR: Διεθνείς εκδόσεις

en: Japan
el_GR: Ιαπωνία

en: Join our forums.
el_GR: Εγγραφείτε στο φόρουμ μας.

[ctx: Label for the block binding placeholder in the editor]
en: Post format name
el_GR: Όνομα μορφής άρθρου

en: Learn more
el_GR: Μάθετε περισσότερα

en: Let’s hear them.
el_GR: Ας τους ακούσουμε.

en: Lewis W. Hine studied sociology before moving to New York in 1901 to work at the Ethical Culture School, where he took up photography to enhance his teaching practices
el_GR: Ο Lewis W. Hine σπούδασε κοινωνιολογία πριν μετακομίσει στη Νέα Υόρκη το 1901 για να εργαστεί στο Ethical Culture School, όπου καταπιάστηκε με τη φωτογραφία για να ενισχύσει τις διδακτικές του πρακτικές.

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience
el_GR: Όπως τα λουλούδια που ανθίζουν σε απροσδόκητα μέρη, κάθε ιστορία ξεδιπλώνεται με ομορφιά και ανθεκτικότητα.

en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
el_GR: Όπως τα λουλούδια που ανθίζουν σε αναπάντεχα μέρη, κάθε ιστορία ξεδιπλώνεται με ομορφιά και ανθεκτικότητα, αποκαλύπτοντας κρυμμένα θαύματα.

[ctx: Link to a page with information about what the person is working on right now.]
en: Now
el_GR: Αυτή τη στιγμή

en: Man in hat, standing in front of a building.
el_GR: Άνδρας με καπέλο, στεκούμενος μπροστά από ένα κτίριο.

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search.]
en: Sorry, but nothing was found. Please try a search with different keywords.
el_GR: Λυπάμαι, αλλά δεν βρέθηκε τίποτα. Παρακαλώ δοκιμάστε μια αναζήτηση με διαφορετικές λέξεις-κλειδιά.

en: Mexico City, Mexico
el_GR: Πόλη του Μεξικό, Μεξικό

en: Month
el_GR: Μήνας

en: More posts
el_GR: Περισσότερα άρθρα

[ctx: Name of membership package.]
en: Expert
el_GR: Ειδικός

[ctx: Name of membership package.]
en: Single
el_GR: Μεμονωμένο

en: New York
el_GR: Νέα Υόρκη

en: New Zealand
el_GR: Νέα Ζηλανδία

en: Newer Posts
el_GR: Νεότερα άρθρα

en: Next Photo
el_GR: Επόμενη Φωτογραφία

en: Older Posts
el_GR: Παλαιότερα άρθρα

en: Other Posts
el_GR: Άλλες δημοσιεύσεις

en: Our online store.
el_GR: Το διαδικτυακό μας κατάστημα.

en: Our services
el_GR: Οι υπηρεσίες μας

en: Our small team is a group of driven, detail-oriented people who are passionate about their customers.
el_GR: Η μικρή μας ομάδα είναι μια ομάδα ανθρώπων με κίνητρο, προσανατολισμένη στη λεπτομέρεια και με πάθος για τους πελάτες τους.

en: Pages
el_GR: Σελίδες

[ctx: Pattern description]
en: A FAQs section with a FAQ heading and list of questions and answers.
el_GR: Μια ενότητα Συχνών Ερωτήσεων με μια επικεφαλίδα Συχνές Ερωτήσεις και μια λίστα με ερωτήσεις και απαντήσεις.

[ctx: Pattern description]
en: A business homepage pattern.
el_GR: Μοτίβο αρχικής σελίδας επιχείρησης.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in different websites.
el_GR: Μια ενότητα κλήσης για ενέργεια με συνδέσμους για να αποκτήσετε το βιβλίο σε διάφορους ιστότοπους.

[ctx: Pattern description]
en: A call to action section with links to get the book in the most popular locations.
el_GR: Μια ενότητα κλήσης για ενέργεια με συνδέσμους για να αποκτήσετε το βιβλίο στις πιο δημοφιλείς τοποθεσίες.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with different categories.
el_GR: Μια ενότητα πλέγματος με διάφορες κατηγορίες.

[ctx: Pattern description]
en: A grid section with photos and a link to an Instagram profile.
el_GR: Μία ενότητα πλέγματος με φωτογραφίες και έναν σύνδεσμο για προφίλ στο Instagram.

[ctx: Pattern description]
en: A grid with videos.
el_GR: Ένα πλέγμα με βίντεο.

[ctx: Pattern description]
en: A header with title and text and three columns that show 3 events with their images and titles.
el_GR: Μια επικεφαλίδα με τίτλο και κείμενο και τρεις στήλες που δείχνουν 3 εκδηλώσεις με τις εικόνες και τους τίτλους τους.

[ctx: Pattern description]
en: A hero section for the book with a description and pre-order link.
el_GR: Μια ειδική ενότητα για το βιβλίο με περιγραφή και σύνδεσμο προπαραγγελίας.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a centered heading, paragraph and button.
el_GR: Μια κεντρικη εικόνα(hero) με κεντραρισμένη επικεφαλίδα, παράγραφο και κουμπί.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with a full width image, heading, short paragraph and button.
el_GR: Μια προτεινόμενη ενότητα με μια εικόνα πλήρους πλάτους, μια επικεφαλίδα, μια σύντομη παράγραφο και ένα κουμπί.

[ctx: Pattern description]
en: A hero with an overlapped book cover and links.
el_GR: Ένα τμήμα με εξώφυλλο βιβλίου και συνδέσμους.

[ctx: Pattern description]
en: A link in bio landing page with a heading, paragraph, links and a full height image.
el_GR: Ένας σύνδεσμος στη βιογραφία της σελίδας προορισμού με επικεφαλίδα, παράγραφο, συνδέσμους και εικόνα πλήρους ύψους.

[ctx: Pattern description]
en: A link post format with a description and an emphasized link for key content.
el_GR: Ενας σύνδεσμος μορφής άρθρου με περιγραφή και έναν τονισμένο σύνδεσμο για το βασικό περιεχόμενο.

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column, with featured image and post date.
el_GR: Μία λίστα άρθρων, 1 στήλη, με χαρακτηριστική εικόνα και ημερομηνία άρθρου.

[ctx: Pattern description]
en: A portfolio homepage pattern.
el_GR: Μοτίβο αρχικής σελίδας πορτφόλιο.

[ctx: Pattern description]
en: A section with overlapping images, and a description.
el_GR: Μία ενότητα με επικαλυπτόμενες εικόνες και μία περιγραφή.

[ctx: Pattern description]
en: A section with specified dates and times for an event.
el_GR: Μια ενότητα με καθορισμένες ημερομηνίες και ώρες για μια εκδήλωση.

[ctx: Pattern description]
en: A section with three columns and two rows, each containing a testimonial and citation.
el_GR: Ένα τμήμα με τρεις στήλες και δύο σειρές, κάθε μία από τις οποίες περιέχει μια μαρτυρία και μια παραπομπή.

[ctx: Pattern description]
en: A shop homepage pattern.
el_GR: Μοτίβο αρχικής σελίδας καταστήματος.

[ctx: Pattern description]
en: A subscriber-only section highlighting exclusive services and offerings.
el_GR: Ένα τμήμα μόνο για συνδρομητές που αναδεικνύει αποκλειστικές υπηρεσίες και προσφορές.

[ctx: Pattern description]
en: A testimonial with a large image on the right.
el_GR: Μια μαρτυρία με μια μεγάλη εικόνα στα δεξιά.

[ctx: Pattern description]
en: A two-column section with a heading and paragraph on the left, and an image on the right.
el_GR: Μια ενότητα δύο στηλών με έναν τίτλο και μία παράγραφο στα αριστερά και μια εικόνα στα δεξιά.

[ctx: Pattern description]
en: An audio post format with an image, title, audio player, and description.
el_GR: Μια μορφή άρθρου ήχου με εικόνα, τίτλο, πρόγραμμα αναπαραγωγής ήχου και περιγραφή.

[ctx: Pattern description]
en: Centered contact section with a prominent message and social media links.
el_GR: Κεντρική ενότητα επικοινωνίας με εμφανές μήνυμα και συνδέσμους κοινωνικών δικτύων.

[ctx: Pattern description]
en: Comments area with comments list, pagination, and comment form.
el_GR: Περιοχή σχολίων με λίστα σχολίων, σελιδοποίηση και φόρμα σχολίων.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with a location address, a directions link, and an image of the location.
el_GR: Ενότητα επικοινωνίας με διεύθυνση τοποθεσίας, σύνδεσμο με οδηγίες και εικόνα της τοποθεσίας.

[ctx: Pattern description]
en: Contact section with social media links, email, and multiple location details.
el_GR: Τμήμα επικοινωνίας με συνδέσμους κοινωνικών μέσων, email και λεπτομέρειες πολλαπλών τοποθεσιών.

[ctx: Pattern description]
en: Display team photos in a services section with grid layout.
el_GR: Εμφανίστε τις φωτογραφίες της ομάδας σε μια ενότητα υπηρεσιών με διάταξη πλέγματος.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with logo, title, tagline and links.
el_GR: Στήλες υποσέλιδου με λογότυπο, τίτλο, σλόγκαν και συνδέσμους.

[ctx: Pattern description]
en: Footer columns with title, tagline and links.
el_GR: Στήλες υποσέλιδου με τίτλο, σλόγκαν και συνδέσμους.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and social links.
el_GR: Υποσέλιδο με κεντραρισμένο τίτλο ιστότοπου και συνδέσμους κοινωνικών δικτύων.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with centered site title and tagline.
el_GR: Υποσέλιδο με κεντραρισμένο τίτλο και υπότιτλο ιστότοπου.

[ctx: Pattern description]
en: Footer with large site title and newsletter signup.
el_GR: Υποσέλιδο με μεγάλο τίτλο ιστότοπου και φόρμα εγγραφής στο ενημερωτικό δελτίο.

[ctx: Pattern description]
en: Large heading with a search form for quick navigation.
el_GR: Μεγάλη επικεφαλίδα με φόρμα αναζήτησης για γρήγορη πλοήγηση.

[ctx: Pattern description]
en: Next and previous post links.
el_GR: Επόμενοι και προηγούμενοι σύνδεσμοι άρθρου.

[ctx: Pattern description]
en: Pricing section with two columns, pricing plan, description, and call-to-action buttons.
el_GR: Ενότητα τιμολόγησης με δύο στήλες, σχέδιο τιμολόγησης, περιγραφή και κουμπιά κλήσης για ενέργεια.

[ctx: Pattern description]
en: Prints the name of the post format with the help of the Block Bindings API.
el_GR: Εκτυπώνει το όνομα της μορφής άρθρου με τη βοήθεια του API Block Bindings.

[ctx: Pattern description]
en: Three columns with images and text to showcase services.
el_GR: Τρεις στήλες με εικόνες και κείμενο ως ανάδειξη υπηρεσιών.

[ctx: Pattern description]
en: Two columns with testimonials and avatars.
el_GR: Δύο στήλες με μαρτυρίες και άβαταρ.

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Lecture by <a href="#">Prof. Fiona Presley</a>
el_GR: Διάλεξη της <a href="#">Καθηγήτριας Fiona Presley</a>

[ctx: Pattern placeholder text with link.]
en: Outside Europe? View <a href="#" rel="nofollow">international editions</a>.
el_GR: Εκτός Ευρώπης; Δείτε τις <a href="#" rel="nofollow">διεθνείς εκδόσεις</a>.

[ctx: Pattern title]
en: 2 columns with avatar
el_GR: 2 στήλες με άβαταρ

[ctx: Pattern title]
en: 3 column layout with 6 testimonials
el_GR: Διάταξη 3 στηλών με 6 μαρτυρίες

[ctx: Pattern title]
en: Audio format
el_GR: Μορφή ήχου

[ctx: Pattern title]
en: Business homepage
el_GR: Αρχική σελίδα επιχείρησης

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with book links
el_GR: Κλήση για ενέργεια με συνδέσμους βιβλίων

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with locations
el_GR: Κλήση με ενέργεια με τοποθεσίες

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer
el_GR: Κεντραρισμένο υποσέλιδο

[ctx: Pattern title]
en: Centered footer with social links
el_GR: Κεντραρισμένο υποσέλιδο με συνδέσμους κοινωνικών δικτύων

[ctx: Pattern title]
en: Centered heading
el_GR: Κεντραρισμένη επικεφαλίδα

[ctx: Pattern title]
en: Centered link and social links
el_GR: Κεντραρισμένος σύνδεσμος και σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων

[ctx: Pattern title]
en: Coming soon
el_GR: Έρχεται σύντομα

[ctx: Pattern title]
en: Comments
el_GR: Σχόλια

[ctx: Pattern title]
en: Contact location and link
el_GR: Τοποθεσία και σύνδεσμος επικοινωνίας

[ctx: Pattern title]
en: Contact, info and locations
el_GR: Επικοινωνία, πληροφορίες και τοποθεσίες

[ctx: Pattern title]
en: Event RSVP
el_GR: Εκδήλωση RSVP

[ctx: Pattern title]
en: Event schedule
el_GR: Πρόγραμμα εκδήλωσης

[ctx: Pattern title]
en: Events list
el_GR: Λίστα εκδηλώσεων

[ctx: Pattern title]
en: FAQs
el_GR: Συχνές Ερωτήσεις

[ctx: Pattern title]
en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

[ctx: Pattern title]
en: Footer with columns
el_GR: Υποσέλιδο με στήλες

[ctx: Pattern title]
en: Footer with newsletter signup
el_GR: Υποσέλιδο με εγγραφή στο ενημερωτικό δελτίο

[ctx: Pattern title]
en: Grid with categories
el_GR: Πλέγμα με κατηγορίες

[ctx: Pattern title]
en: Grid with videos
el_GR: Πλέγμα με βίντεο

[ctx: Pattern title]
en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

[ctx: Pattern title]
en: Header with columns
el_GR: Κεφαλίδα με στήλες

[ctx: Pattern title]
en: Header with large title
el_GR: Κεφαλίδα με μεγάλο τίτλο

[ctx: Pattern title]
en: Heading and paragraph with image on the right
el_GR: Επικεφαλίδα και παράγραφος με εικόνα στα δεξιά

[ctx: Pattern title]
en: Hero book
el_GR: Ενότητα βιβλίου

[ctx: Pattern title]
en: Hero podcast
el_GR: Προτεινόμενη ενότητα podcast

[ctx: Pattern title]
en: Hero, full width image
el_GR: Προτεινόμενη ενότητα, εικόνα πλήρους πλάτους

[ctx: Pattern title]
en: Hero, overlapped book cover with links
el_GR: Προτεινόμενη ενότητα, επικάλυψη εξώφυλλου βιβλίου με συνδέσμους

[ctx: Pattern title]
en: Instagram grid
el_GR: Πλέγμα Instagram

[ctx: Pattern title]
en: Intro with left-aligned description
el_GR: Εισαγωγή με αριστερά στοιχισμένη περιγραφή

[ctx: Pattern title]
en: Landing page for podcast
el_GR: Σελίδα προορισμού για podcast

[ctx: Pattern title]
en: Link format
el_GR: Μορφή συνδέσμου

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio heading, paragraph, links and full-height image
el_GR: Σύνδεσμος στη βιογραφία επικεφαλίδα, παράγραφος, σύνδεσμοι και εικόνα πλήρους ύψους

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with profile, links and wide margins
el_GR: Σύνδεσμος στη βιογραφία με προφίλ, συνδέσμους και ευρεία περιθώρια

[ctx: Pattern title]
en: Link in bio with tight margins
el_GR: Σύνδεσμος στην βιογραφία με σφικτά περιθώρια

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
el_GR: Λίστα αναρτήσεων, 1 στήλη

[ctx: Pattern title]
en: Logos
el_GR: Λογότυπα

[ctx: Pattern title]
en: More posts
el_GR: Περισσότερα άρθρα

[ctx: Pattern title]
en: News blog archive
el_GR: Αρχείο ιστολογίου ειδήσεων

[ctx: Pattern title]
en: News blog home
el_GR: Αρχική σελίδα ιστολογίου ειδήσεων

[ctx: Pattern title]
en: News blog search results
el_GR: Ιστιολόγιο ειδήσεων αποτελέσματα αναζήτησης

[ctx: Pattern title]
en: News blog single post with sidebar
el_GR: Μεμονωμένο άρθρο ιστιολογίου ειδήσεων με πλευρική στήλη

[ctx: Pattern title]
en: News blog with featured posts grid
el_GR: Ιστολόγιο ειδήσεων με πλέγμα προτεινόμενων άρθρων

[ctx: Pattern title]
en: News blog with sidebar
el_GR: Ιστολόγιο ειδήσεων με πλευρική στήλη

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter sign-up
el_GR: Εγγραφή σε ενημερωτικό δελτίο

[ctx: Pattern title]
en: Overlapping images and paragraph on right
el_GR: Επικαλυπτόμενες εικόνες και παράγραφος στα δεξιά

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog archive
el_GR: Αρχείο ιστολογίου φωτογραφιών

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog home
el_GR: Αρχική σελίδα ιστολογίου φωτογραφιών

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog page
el_GR: Σελίδα ιστολογίου φωτογραφιών

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog posts
el_GR: Άρθρα στο ιστολόγιο φωτογραφιών

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog search results
el_GR: Ιστολόγιο φωτογραφίας αποτελέσματα αναζήτησης

[ctx: Pattern title]
en: Photo blog single post
el_GR: Φωτογραφία ιστιολογίου μεμονωμένου άρθρου

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio homepage
el_GR: Αρχική σελίδα πορτφόλιο

[ctx: Pattern title]
en: Post format name
el_GR: Όνομα μορφής άρθρου

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση σε άρθρα

[ctx: Pattern title]
en: Post with left-aligned content
el_GR: Άρθρο με περιεχόμενο σε αριστερή στοίχιση

[ctx: Pattern title]
en: Pricing, 2 columns
el_GR: Τιμολόγηση, 2 στήλες

[ctx: Pattern title]
en: Review with large image on right
el_GR: Αξιολόγηση με μεγάλη εικόνα στα δεξιά

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned blog, search
el_GR: Ιστιολόγιο Δεξιάς στοίχισης, αναζήτηση

[ctx: Pattern title]
en: Right-aligned single post
el_GR: Δεξιά ευθυγραμμισμένο μεμονωμένο άρθρο

[ctx: Pattern title]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

[ctx: Pattern title]
en: Services, 3 columns
el_GR: Υπηρεσίες, 3 στήλες

[ctx: Pattern title]
en: Services, subscriber only section
el_GR: Υπηρεσίες, τμήμα μόνο για συνδρομητές

[ctx: Pattern title]
en: Services, team photos
el_GR: Υπηρεσίες, φωτογραφίες της ομάδας

[ctx: Pattern title]
en: Shop homepage
el_GR: Αρχική σελίδα καταστήματος

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
el_GR: Στήλη

[ctx: Pattern title]
en: Written by
el_GR: Συντάχθηκε από

en: Patterns
el_GR: Μοτίβα

en: Photo of a woman worker.
el_GR: Φωτογραφία μίας εργάτριας.

en: Photography close up of a red flower.
el_GR: Φωτογραφία σε κοντινό πλάνο ενός κόκκινου λουλουδιού.

en: Picture of a person typing on a typewriter.
el_GR: Φωτογραφία ατόμου που πληκτρολογεί σε γραφομηχανή.

[ctx: Podcast description]
en: Storytelling, expert analysis, and vivid descriptions. The Stories Podcast brings history to life, making it accessible and engaging for a global audience.
el_GR: Αφήγηση ιστοριών, ανάλυση από ειδικούς και ζωντανές περιγραφές. Το The Stories Podcast ζωντανεύει την ιστορία, καθιστώντας την προσιτή και ελκυστική για ένα παγκόσμιο ακροατήριο.

en: Portrait of a nurse
el_GR: Πορτρέτο νοσοκόμου/ας

en: Portrait of an African Woman dressed in traditional costume, wearing decorative jewelry.
el_GR: Πορτρέτο Αφρικανής γυναίκας ντυμένης με παραδοσιακή στολή, φορώντας διακοσμητικά κοσμήματα.

en: Post formats
el_GR: Φορμάτ άρθρων

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

[ctx: Prefix before one or more categories. The categories are displayed in a separate block on the next line.]
en: Categories:
el_GR: Κατηγορίες:

[ctx: Prefix before one or more tags. The tags are displayed in a separate block on the next line.]
en: Tagged:
el_GR: Με ετικέτα:

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block on the next line.]
en: Posted by
el_GR: Αναρτήθηκε από

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: Written by
el_GR: Συντάχθηκε από

[ctx: Prefix before the author name. The post author name is displayed in a separate block.]
en: by
el_GR: από

[ctx: Prefix before the post date block.]
en: Published on
el_GR: Δημοσιεύθηκε στις

en: Previous Photo
el_GR: Προηγούμενη Φωτογραφία

en: Pricing
el_GR: Τιμολόγηση

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: Are signed copies available?
el_GR: Υπάρχουν διαθέσιμα υπογεγραμμένα αντίγραφα;

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: How much does The Stories Book cost?
el_GR: Πόσο κοστίζει το The Stories Book;

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: What is The Stories Book about?
el_GR: Τι πραγματεύεται το βιβλίο The Stories Book;

[ctx: Question in the FAQs pattern.]
en: When will The Stories Book be released?
el_GR: Πότε θα κυκλοφορήσει το The Stories Book;

en: Receive our articles in your inbox.
el_GR: Λάβετε τα άρθρα μας στα εισερχόμενά σας.

[ctx: Sample description for banner with flower.]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
el_GR: Όπως τα λουλούδια που ανθίζουν σε αναπάντεχα μέρη, κάθε ιστορία ξεδιπλώνεται με ομορφιά και ανθεκτικότητα, αποκαλύπτοντας κρυμμένα θαύματα.

[ctx: Sample hero heading]
en: Tell your story
el_GR: Πείτε την ιστορία σας

[ctx: Sample hero paragraph]
en: Like flowers that bloom in unexpected places, every story unfolds with beauty and resilience, revealing hidden wonders.
el_GR: Όπως τα λουλούδια που ανθίζουν σε απροσδόκητα μέρη, κάθε ιστορία ξεδιπλώνεται με ομορφιά και ανθεκτικότητα, αποκαλύπτοντας κρυμμένα θαύματα.

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Amazing quality and care. I love all your products.”
el_GR: "Καταπληκτική ποιότητα και φροντίδα. Λατρεύω όλα τα προϊόντα σας."

[ctx: Sample testimonial.]
en: “Superb product and customer service!”
el_GR: "Εξαιρετικό προϊόν και εξυπηρέτηση πελατών!"

[ctx: Search form label.]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

[ctx: Search input field placeholder text.]
en: Type here...
el_GR: Πληκτρολογήστε εδώ...

[ctx: Separator between date and categories.]
en: ·
el_GR: .

en: Shop
el_GR: Κατάστημα

en: Shop now
el_GR: Αγοράστε τώρα

en: Smartphones capturing a scenic wildflower meadow with trees
el_GR: Smartphones που καταγράφουν ένα γραφικό λιβάδι με αγριολούλουδα και δέντρα

en: Social media
el_GR: Κοινωνικά δίκτυα

en: Stories
el_GR: Ιστορίες

[ctx: Style variation name]
en: Afternoon
el_GR: Απόγευμα

[ctx: Style variation name]
en: Annotation
el_GR: Σχόλιο

[ctx: Style variation name]
en: Display
el_GR: Απεικόνιση

[ctx: Style variation name]
en: Dusk
el_GR: Αυγή

[ctx: Style variation name]
en: Evening
el_GR: Απόγευμα

[ctx: Style variation name]
en: Midnight
el_GR: Μεσονύχτιο

[ctx: Style variation name]
en: Morning
el_GR: Πρωί

[ctx: Style variation name]
en: Noon
el_GR: Μεσημέρι

[ctx: Style variation name]
en: Pill shaped
el_GR: Σε σχήμα χαπιού

[ctx: Style variation name]
en: Style 1
el_GR: Στυλ 1

[ctx: Style variation name]
en: Style 2
el_GR: Στυλ 2

[ctx: Style variation name]
en: Style 3
el_GR: Στυλ 3

[ctx: Style variation name]
en: Style 4
el_GR: Στυλ 4

[ctx: Style variation name]
en: Style 5
el_GR: Στυλ 5

[ctx: Style variation name]
en: Subtitle
el_GR: Υπότιτλος

[ctx: Style variation name]
en: Sunrise
el_GR: Αυγή

[ctx: Style variation name]
en: Twilight
el_GR: Λυκόφως

en: Subscribe
el_GR: Εγγραφή

en: Subscribe on your favorite platform
el_GR: Εγγραφείτε στην αγαπημένη σας πλατφόρμα

en: Subscribe to get unlimited access
el_GR: Εγγραφείτε για απεριόριστη πρόσβαση

en: Sunflowers
el_GR: Ηλιοτρόπια

en: Switzerland
el_GR: Ελβετία

en: Tailored to your needs
el_GR: Προσαρμοσμένο στις ανάγκες σας

en: Tell your story
el_GR: Πείτε την ιστορία σας

[ctx: Template part name]
en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

[ctx: Template part name]
en: Footer Columns
el_GR: Στήλες υποσέλιδου

[ctx: Template part name]
en: Footer Newsletter
el_GR: Ενημερωτικό δελτίο υποσέλιδου

[ctx: Template part name]
en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

[ctx: Template part name]
en: Header with large title
el_GR: Κεφαλίδα με μεγάλο τίτλο

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
el_GR: Πλευρική Στήλη

[ctx: Testimonial heading.]
en: What people are saying
el_GR: Τι λέει ο κόσμος

[ctx: Testimonial section heading.]
en: What people are saying
el_GR: Τι λέει ο κόσμος

en: The Acropolis of Athens.
el_GR: Η Ακρόπολη των Αθηνών.

en: The Latest
el_GR: Τα πιο πρόσφατα

en: The Stories Book will be available from these international retailers.
el_GR: Το The Stories Book θα είναι διαθέσιμο από τα παρακάτω διεθνή καταστήματα λιανικής πώλησης.

en: The Stories Book, a fine collection of moments in time featuring photographs from Louis Fleckenstein, Paul Strand and Asahachi Kōno, is available for pre-order
el_GR: Το The Stories Book, μια εξαιρετική συλλογή στιγμιότυπων στο χρόνο με φωτογραφίες από τους Louis Fleckenstein, Paul Strand και Asahachi Kōno, είναι διαθέσιμο για προπαραγγελία.

en: The business location
el_GR: Η τοποθεσία της επιχείρησης

en: Themes
el_GR: Θέματα εμφάνισης

en: These are some of the upcoming events.
el_GR: Αυτές είναι μερικές από τις επερχόμενες εκδηλώσεις.

en: Things you didn’t know about the deep ocean
el_GR: Πράγματα που δεν γνωρίζατε για το βυθό του ωκεανού

en: This immersive event celebrates the universal human experience through the lenses of history and ancestry, featuring a diverse array of photographers whose works capture the essence of different cultures and historical moments.
el_GR: Αυτή η καθηλωτική εκδήλωση γιορτάζει την παγκόσμια ανθρώπινη εμπειρία μέσα από τους φακούς της ιστορίας και της καταγωγής, παρουσιάζοντας ένα ευρύ φάσμα φωτογράφων, τα έργα των οποίων αποτυπώνουν την ουσία διαφορετικών πολιτισμών και ιστορικών στιγμών.

en: Top Categories
el_GR: Κορυφαίες κατηγορίες

en: United Kingdom
el_GR: Ηνωμένο Βασίλειο

en: United States
el_GR: Ηνωμένες Πολιτείες

en: Upcoming events
el_GR: Μελλοντικές εκδηλώσεις

en: View of the deep ocean.
el_GR: Θέα του βυθού του ωκεανού.

en: View plans
el_GR: Προβολή πακέτων

en: Visit us at 123 Example St. Manhattan, NY 10300, United States
el_GR: Επισκεφθείτε μας στη διεύθυνση 123 Example St. Manhattan, NY 10300, Ηνωμένες Πολιτείες

en: What are you looking for?
el_GR: Τι ψάχνετε;

en: Written by
el_GR: Συντάχθηκε από

en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyfive/
el_GR: https://el.wordpress.org/themes/twentytwentyfive/

[ctx: image description]
en: Small totara tree on ridge above Long Point
el_GR: Μικρό δέντρο totara στην κορυφογραμμή πάνω από το Long Point

en: in
el_GR: σε

en: the WordPress team
el_GR: η Ομάδα του WordPress
